Krzysztof Skórzyński powrócił na antenę TVN24

mtom

W niedzielę wieczorem, 27 lutego br. Krzysztof Skórzyński pojawił się na antenie TVN24. Reporter w październiku ubiegłego roku został odsunięty od programów politycznych.

Skórzyński przekazywał przy ekranie w studiu TVN24 BiS najnowsze informacje dot. inwazji Rosji na Ukrainę. To powrót dziennikarza do tematów politycznych po 4 miesiącach.

W październiku Krzysztof Skórzyński został odsunięty od wprowadzenia programów o tematyce politycznej w całej TVN Grupa Discovery w związku z wyciekiem wiadomości e-mail ze skrzynki Michała Dworczyka. Z ich treści wynika, że minister wymieniał korespondencję ze Skórzyńskim dwukrotnie: w 2010 i 2020 roku.

W związku z wyjaśnieniami uzyskanymi w wewnętrznym postępowaniu redakcyjnym wspólnie z Krzysztofem Skórzyńskim uznaliśmy, że obecnie dziennikarz będzie zajmował się niezwiązanymi z polityką formatami i programami TVN Grupa Discovery – czytamy w oświadczeniu redakcji TVN24 z października 2021 roku.

 

Od listopada 2021 roku Krzysztof Skórzyński przygotowywał materiały reporterskie dla studia TVN Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/2022.

Do momentu zawieszenia w czynnościach był reporterem politycznym „Faktów TVN”. Prowadził także w TVN24 w piątkowe wieczory swój program „Sprawdzam!”, w którym gościł polityków i inne ważne osoby, gdzie weryfikowano ich pod kątem wypowiadanych słów.