Tak będzie wyglądał Puchar Świata w skokach narciarskich w TVN i Eurosporcie 1

rafs

TVN Grupa Discovery na specjalnej konferencji przekazała informacje dotyczące transmisji Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/2022.

Ruszający lada dzień sezon będzie przełomowy. To pierwszy raz, kiedy skoki narciarskie emitowane są na głównej antenie TVN. Jak zapowiada nadawca, będzie to jeden z filarów zimowej oferty sportowej TVN Grupa Discovery w Polsce, którego najważniejszą częścią są Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. W środę, dwa dni przed inauguracją PŚ w skokach narciarskich, odbyła się prezentacja zimowej oferty.

Jakie będzie studio skoków w TVN?

Skoki narciarskie TVN Grupa Discovery pokaże widzom w nowej oprawie. Interaktywne studio na antenie TVN poprowadzi para znanych i lubianych dziennikarzy Damian Michałowski – Sebastian Szczęsny. Nie zabraknie rozmów z ekspertami, a także z naszymi skoczkami, którzy będą występować w formie wirtualnej.

Pierwszy raz miałem okazję pracować w takim studiu. Trzeba sobie wyobrazić, że stoi Kamil Stoch, a trzeba jeszcze zadać pytanie, stąd codzienne nasze próby. To naprawdę wyjątkowe miejscemówił Szczęsny.

Michałowski przyznał, że jest spokojny o współpracę.
Znamy się od lat, każdy z nas zaczynał w radiu. Nigdy nie mieliśmy okazji współpracować, ale jak teraz spotkaliśmy się, mam wrażenie, że od razu „zaklikało”. Nikt jednak nie zamierza się ścigać. Chcemy zrobić dobrą ceremonię otwarciadodał.
W zbliżający się weekend w TVN Michałowski i Szczęsny gościć będą Jakuba Kota, byłego skoczka narciarskiego i obecnie trenera, wokalistę Sebastiana Karpiela-Bułeckę oraz skoczkinię narciarską Kamilę Karpiel.
W Eurosporcie 1 studio poprowadzi Paweł Kuwik w piątek i Michał Korościel w sobotę i niedzielę. Wśród gości znajdą się byli skoczkowie Krzysztof Biegun i Wojciech Topór, a także Adam Małysz, dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego. W studiach na obu antenach pojawią się również relacje i wywiady prosto z Niżnego Tagiłu przygotowane przez Kacpra Merka. W serwisie player.pl studia Eurosportu nie będą przerywane reklamami.

Jaki będzie ten sezon? Rudziński i Błachut już wiedzą

O fachowy komentarz – zarówno w TVN, jak i Eurosporcie – zadba para Marek Rudziński – Igor Błachut. Dla Rudzińskiego sobotni konkurs w Niżnym Tagile będzie 530. skomentowanym w karierze.

Sezon będzie pasjonujący, bo olimpijski. Igrzyska dla sportowca są najważniejszym wydarzeniem w karierzepodkreślił komentator Eurosportu. Mam nadzieję, że sezon będzie [dla Polaków] udany, jeśli będziemy pokazywać go na tylu platformach. Skoczkowie powinni się dobrze zaprezentować i na pewno to zrobią. Wszyscy mówią, że są świetnie przygotowani, a sezon – jak wspominaliśmy – będzie trudny. Liczę, że nasi zawodnicy – tak jak w poprzednich latach – będą w czołówce. Liczę przynajmniej na jeden medal olimpijski, a sądzę, że będą dwa. Nikt im jednak niczego nie odda bez walki. 8-10 skoczków będzie walczyć o trofea, a wśród nich widzę trzech Polakówpowiedział Rudziński.

 

Jeśli naszym zawodnikom idzie dobrze, a impreza jest wielkiej rangi, czyli Turniej Czterech Skoczni czy przede wszystkim igrzyska olimpijskie, to emocje są większe. Nawet Markowi zdarzało się czasem podnieść głos. To sprawia, że jesteśmy bardziej pobudzeni. Przeżywamy, jakbyśmy to my osobiście te sportowe sukcesy przynosili kibicom, a staramy się jakoś je przekazaćdodał Błachut.

Reporterzy już w drodze

O odpowiednią oprawę na miejscu zadbają ekipy reporterskie Eurosportu oraz TVN. W ich skład wchodzą m.in. Kacper Merk, Krzysztof Skórzyński i Paweł Łukasik. W środę ruszyli oni do Niżnego Tagiłu, czym pochwalili się w mediach społecznościowych.

Kiedy można oglądać Puchar Świata w skokach narciarskich w TVN i Eurosporcie 1?

Poniżej godzinowy wykaz wydarzeń na skoczni Aist w Niżnym Tagile. Transmisje konkursów w TVN i Eurosporcie 1. Piątkowe kwalifikacje pokaże Eurosport 1, niedzielne będzie można zobaczyć tylko w Playerze.

Piątek, 19 listopada

12.00 – odprawa techniczna

14.15 – oficjalny trening

16.30 – kwalifikacje (Eurosport 1, Player.pl), studio przed kwalifikacjami o 15:00 w Eurosporcie 1, po kwalifikacjach o 17:30

 

Sobota, 20 listopada

14.45 – seria próbna

16.00 – konkurs indywidualny (TVN, Eurosport 1, Player.pl), studio o 15:00 w Eurosporcie 1, o 15:35 w TVN, studio po konkursie o 17:45 w Eurosporcie 1, studio w TVN o 17:55

 

Niedziela, 21 listopada

14.30 – kwalifikacje (Player)

  1. 16.00 – konkurs indywidualny (TVN, Eurosport 1, Player.pl). studio o 15:00 w Eurosporcie 1, o 15:35 w TVN, studio po konkursie o 17:45 w Eurosporcie 1, studio w TVN o 17:55.