Krzysztof Stanowski powraca na stanowisko szefa portalu Weszło. Mateusz Rokuszewski odchodzi

  • Internet
Autor: rafs

Zmiany w grupie Weszło. Główny portal zyska nowego redaktora naczelnego.

Na to stanowisko powróci Krzysztof Stanowski. Swoją decyzję jeden z właścicieli Kanału Sportowego ogłosił w swoim wpisie na Twitterze we wtorek, 31 stycznia.  Stanowisko ma ponownie objąć w środę, 1 lutego. Uzasadnił swój powrót „dobrze idącym biznesem”, co pozwala mu powrócić po odpoczynku do podstaw.

Stanowski zastąpi na stanowisku Mateusza Rokuszewskiego, który z portalem był związany od 9 lat, a szefował nim od 2019 roku. Dziennikarz odchodzi z grupy Weszło. Zapewnia jednocześnie, że nie znika z mediów.

Kanał Sportowy na sprzedaż?

Według informacji Pressserwisu, kupnem udziałów w Kanale Sportowym zainteresowany jest polski oddział Canal+. Nie wiadomo jednak, o jaki pakiet udziałów chodzi. Według informatora portalu, Canal+ chce dzięki kanałowi dotrzeć do nowej, młodszej grupy odbiorców. Właściciele „KS” nie skomentowali doniesień portalu. O kupnie udziałów w Kanale Sportowym pisał wcześniej Marcin Najman na swoim Twitterze. W zamieszczonym nagraniu pyta Stanowskiego o to, czy prawdą jest, że „KS staje na rzęsach, by sprzedać kanał Canalowi+”.

W ostatnich miesiącach zwiększono liczbę treści na kanale YouTube Canal+Sport. W piątek, 27 stycznia po raz pierwszy w historii za jego pośrednictwem nadano na żywo mecz polskiej Ekstraklasy.