Krzysztof Stanowski ujawnia, kto stworzy Kanał Zero. Nowe studia i materiał o powstaniu

  • Internet
  • Serwisy wideo
Autor: rafs

Kanał Zero odkrył karty. Krzysztof Stanowski, czyli szef tego przedsięwzięcia ujawnił kilku twórców treści w Kanale Zero. W piątek, 19 stycznia opublikowano w mediach społecznościowych grafikę. Według niej, z KZ będą współpracować Tomasz Rożek, Marcin Meller, Monika Goździalska, Jacek „Tede” Graniecki, Andrzej Twarowski i Tomasz Raczek.

Każdy z nich poza Tede jest dziennikarzem. Rożek tworzy treści popularnonaukowe, Meller produkował „Drugie śniadanie mistrzów” najpierw w TVN24, a potem w internecie. Goździalska występowała w Big Brotherze, a w ostatnich latach współpracowała z Superstacją, gdzie prowadziła program o celebrytach „Z pierwszej strony”.  Twarowski jest komentatorem piłkarskim w Viaplay. Raczek od lat recenzuje filmy i seriali, ostatnio w ramach swojego kanału YouTube oraz jest prowadzącym audycję „Raczek movie” w Radiu Nowy Świat. Siódmą osobą jest Krzysztof Stanowski.

Z kanałem mają także współpracować Mariusz Zielke, dokumentalista, Robert Mazurek, publicysta i felietonista, autor Porannej rozmowy w RMF FM. Nie zabraknie także dziennikarza redakcji Weszło, komentatora sportowego, bliskiego współpracownika Krzysztofa Stanowskiego, Kamila Gapińskiego, Przemysława Rudzkiego, dziennikarza sportowego oraz Rafała Zaorskiego, eksperta do spraw kryptowalut i rynków.

W środę, 24 stycznia ujawniono kolejne nazwiska. Będą nimi: Robert Gwiazdowski, Dariusz Dziektarz,  Rafał Zaorski, Robert Mazurek, Maciej Dąbrowski i Andrzej Borcz. Część z nich, tj. Gwiazdowski, Zaorski, Mazurek, Dąbrowski w przeszłości gościła lub była związana z Kanałem Sportowym.

Trzy studia Kanału Zero, drugie w formie 2 w 1. Pokazano kulisy powstania kanału

W niedzielę, 21 stycznia Krzysztof Stanowski ujawnił plan siedziby Kanału Zero. Następnego dnia, w poniedziałek, 22 stycznia pokazał oba studia nowego kanału. Pierwsze z nich zawiera duży stół z logiem kanału na ekranie LED. W tle jest sześć telewizorów 85-calowych,Drugie studio jest w formacie „2 w 1”. Oznacza to, że mogą być to dwa studia. Drugie ma służyć programowi porannemu i będzie wyglądało jak kuchnia. Po przesunięciu kamer do tyłu ukazuje się przestrzeń na kanapy do innego formatu. Przestrzenie te powstają. Według informacji podanych przez Stanowskiego w materiale opublikowanym we wtorek, 23 stycznia, studia mają być oddane do użytku dzień przed startem.

We wtorek, 23 stycznia na Kanale Zero opublikowano prawie 40-minutowy materiał. Pokazano w nim, jak wyglądały castingi na pracowników kanału, zarys tego, jak może wyglądać ramówka lub poruszane tematy, opinie twórców o całym przedsięwzięciu, a także spotkania Krzysztofa Stanowskiego z inwestorami, w tym z głównymi sponsorami. Ma być nim strona rocketjobs.pl, która służy do sprawdzania ofert pracy.

O Kanale Zero. Kiedy start?

Start Kanału Zero w portalu YouTube planowany jest na czwartek, 1 lutego. Założyciel projektu określił go jako „duży kanał commentary z jakościową redakcją”. Jego zespół ma jeździć w teren i realizować materiały. StAnowski zapowiedział, że filmu będą współtworzone z udziałem osób wiarygodnych, rozpoznawalnych, a także z potencjałem zaistnienia na platformie YouTube. Przez to nowy kanał ma dotyczyć tematów naukowych, biznesowych, showbiznesowych, a także tych, które wymyślą widzowie. Każdy dzień ma dotyczyć innego tematu, bo nowa przestrzeń ma poruszać tematy, którymi żyje Polska. Obecnie kanał subskrybuje prawie 500 tysięcy użytkowników.