Stanowski zapowiada Kanał Zero. „Medium troszeczkę jak telewizja, ale taka, którą odpala się w dowolnym momencie”

  • Serwisy wideo
Autor: rafs

Krzysztof Stanowski zaprezentował szczegóły nowego Kanału Zero. W filmie opublikowanym we wtorek, 14 listopada, właściciel Weszło przedstawił podstawowe założenia, jakie będą kierować kanałem, którego start jest zaplanowany 1 lutego 2024 roku.

Dziennikarz jednocześnie uprzedził, że jeżeli przez liczne nabory i prace nad kanałem premiera projektu Stanowskiego, to przeprosi za to i wyznaczy następny termin.

Kanał Zero” niemal 3 miesiące przed startem subskrybuje obecnie prawie 300 tysięcy użytkowników YouTube. Można go odwiedzić, klikając tutaj.

„Zero” głównym motywem kanału.

Stanowski, którego Marcin Najman w Hejt Parku w kwietniu 2020 roku określił mianem „zera” chce, by jego pseudonim był spoiwem nowego kanału. Ma to być, jego zdaniem, swoisty znak jakości. Kanał Zero ma publikować 3-4 filmy dziennie. Wśród nich znajdą się program śniadaniowy oraz wieczorne pasmo publciystyczne

Jaki ma być Kanał Zero?

Założyciel projektu określił go jako „duży kanał commentary z jakościową redakcją”. Jego zespół ma jeździć w teren i realizować materiały. Stsnowski zapowiedział, że filmu będą współtworzone z udziałem osób wiarygodnych, rozpoznawalnych, a także z potencjałem zaistnienia na platformie YouTube. Przez to nowy kanał ma dotyczyć tematów naukowych, biznesowych, showbiznesowych, a także tych, które wymyślą widzowie. Każdy dzień ma dotyczyć innego tematu, bo nowa przestrzeń ma poruszać tematy, którymi żyje Polska.

Przykład dnia ramówkowego podany przez Stanowskiego dotyczył wypadku na A1 i poszukiwania sprawcy. Jego zdaniem redakcja mogłaby w takim przypadku pojechać na miejsce, a oprócz relacji reporterskiej, stworzony byłby program naukowych o wypadkach oraz prawniczy o piratach drogowych i konsekwencjach z tym związanych. Wieczorny program natomiast byłby rozmową ze specjalistami. W przypadku, gdy nie dzieje się nic, kanał ma poruszać inne tematy, nieraz ponadczasowe. Tym samym twórcy mieliby być wielozadaniowi. Według Krzysztofa Stanowskiego, nikt do tej pory nie zajął się polskim YouTubem w sposób metodyczny.

Co ze sportem na Kanale Zero?

W materiale Krzysztof Stanowski odniósł się do pytań dotyczących tego, czy sport znajdzie swoją przestrzeń w ramach Kanału Zero. Właściciel Weszło powiedział, że sport na Kanale Zero ma być obecny, ale tylko wtedy, gdy coś się dzieje i tym żyje Polska. Domyślnie, przestrzeń dla tematów sportowych będzie przeznaczona na kanale YouTube Weszło.

Stanowski ostro o Borku, Kanał Sportowy: „W pewnym momencie warto zamilknąć”

Krzysztof Stanowski odpowiedział Mateuszowi Borkowi i całemu Kanałowi Sportowemu w materiale opublikowanym w piątek, 10 listopada na kanale YouTube Weszło. Nosi on nazwę „Biznesowe Zero”.  Dziennikarz w nim tłumaczy zawiłości związane z jego odejściem z Kanału Sportowego. Zdaniem Stanowskiego formuła jego pracy się wyczerpała, wspólnicy otrzymali wynagrodzenia nieproporcjonalne do ich pracy. Mówi, że jego propozycje dot. zmian w tej kwestii były odrzucane. Również mówi, że on sam hamował się z niektórymi pomysłami. Szczególnie w materiale krytykuje Mateusza Borka. Zwraca uwagę na jego kreację wizerunku medialnego i podejście między innymi do napisania krótkiego artykułu do „Kwartalnika Sportowego” oraz do zdjęcia z anteny programu „W ringu”. Do materiału w Hejt Parku z piątku, 10 listopada odniósł się Tomasz Smokowski. Powiedział w nim, że rozstania bywają emocjonalne i w pewnym momencie warto zamilknąć, ale chcą pamiętać to, co jest dobre.