Pałac Prezydencki w Warszawie

Kto zostanie Prezydentem Polski? Wieczory wyborcze w TVP, Polsacie, TVN i Telewizji WP

mbog

W niedzielę, 12 lipca Polacy zdecydują, kto będzie Prezydentem RP przez kolejne 5 lat. Specjalne wieczory wyborcze, podczas których zostaną zaprezentowane wyniki sondażu exit poll, pojawią się na antenach TVP, Polsatu, TVN, a także w Telewizji WP.

Telewizja Polska

Podczas wieczoru wyborczego w TVP ponownie zostanie wykorzystana scenografia stworzona przy użyciu silnika Unreal Engine 4. Ponadto nadawca zaprezentuje wyniki wykorzystując technologię AR (Augmented Reality).

„Studio Wyborcze TVP” rozpocznie się o godzinie 20:00 w TVP Info. O godzinie 20:55 ruszy „Wieczór wyborczy”, który będzie można również obejrzeć w TVP 1.

Marta Kielczyk
„Studio Wyborcze TVP” – fot. Telewizja Polska

Natomiast w TVP Polonia o godzinie 20:55 pojawi się specjalne wydanie serwisu informacyjnego „Polonia 24”.

Telewizja Polsat

Gospodarzami wieczoru w Polsacie i Polsat News ponownie będą Dorota Gawryluk i Bogdan Rymanowski. Dane związane z wynikami wyborów prezydenckich zaprezentuje Michał Stela, a najciekawsze komentarze internautów Piotr Witwicki. Ponadto sytuację przed lokalami wyborczymi z Newscoptera Polsat News sprawdzi Bartosz Kwiatek.

Polsat News już o godzinie 18:00 rozpocznie wieczór wyborczy w ramach specjalnego pasma „Polska Wybiera – kulisy”. Po „Gościu Wydarzeń”, o godzinie 19:50 prowadzący powitają widzów Polsat News. Natomiast wyniki sondażowe oraz wystąpienia kandydatów będzie można również zobaczyć w Polsacie od 20:50.

 

TVN

„Czas decyzji” tym razem poprowadzi Anita Werner. W trakcie wyborczego pasma pojawią się również specjalne wydania programów „Kropka nad i” Moniki Olejnik, „Kawy na ławę” Konrada Piaseckiego, „Loży prasowej” Małgorzaty Łaszcz oraz „Tak jest” Andrzeja Morozowskiego. O północy nadawca podsumuje wydarzenia w specjalnym wydaniu „Faktów TVN”.

Specjalny program przed „Czasem decyzji” ruszy o godzinie 19:20 w TVN 24 i TVN 24 BiS. O godzinie 20:55, po pilotowym odcinku programu „Bracia Collins biorą się do roboty”, wieczór wyborczy będzie można również obejrzeć w TVN.

Telewizja WP

Podobnie jak podczas I tury, program z sondażowymi wynikami pokaże Telewizja WP. „Wieczór wyborczy” poprowadzą Agnieszka Kopacz, Marek Kacprzak, Mateusz Ratajczak i Sebastian Ogórek. Początek programu o godzinie 20:50.

fot. Telewizja WP