„Lady Gucci: Historia czarnej wdowy” w Player.pl

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

W 1995 roku włoski biznesmen i były szef słynnego domu mody, Maurizio Gucci, został zastrzelony z zimną krwią w Mediolanie. Za zorganizowanie zabójstwa została skazana jego była żona Patrizia Reggiani. W produkcji „Lady Gucci: Historia czarnej wdowy” sama oskarżona opowiada o tym zdarzeniu.

Historia „czarnej wdowy” to opowieść o miłości, pożądaniu i krwawym morderstwie. Wyprodukowany przez Videa Next Station, dokument „Lady Gucci: Historia czarnej wdowy” jest surową opowieścią o losach Patrizi Reggiani. W szczerej rozmowie z twórcami kobieta mówi o burzliwym związku z Gucci i morderczym spisku, a także o tym, jak wraca do normalnego życia po niemal 20 latach odsiadki.

Twórcy dokładnie analizując historię Reggiani, dotarli także do jej przyjaciół i dziennikarzy, którzy rzucają nowe światło na wydarzenia sprzed lat. Wraz ze zdradą męża luksusowe życie Patrizi legło w gruzach. Gdy były mąż oświadczył, że zamierza ożenić się ze swoją kochanką, zrozpaczona żona wynajęła płatnego mordercę. Śledczym zajęło ponad dwa lata, aby ustalić kto stał za zabójstwem króla mody. Po 17 latach w więzieniu, w 2016 roku „czarna wdowa” została zwolniona warunkowo. Teraz, po raz pierwszy ujawnia swoją historię.

„Lady Gucci: Historia czarnej wdowy” to film dokumentalny discovery+ Originals. Produkcja w Polsce dostępna jest w serwisie Player.pl.