LaLiga Santander przez kolejne 5 lat w Canal+ i Eleven Sports

  • Telewizja
  • Canal+
  • Polsat
Autor: mbog

Nadawcy kanałów Eleven Sports i Canal+ poinformowali o pozyskaniu praw do LaLiga Santander. Stacje będą nadal pokazywać na żywo ekskluzywnie po pięć spotkań hiszpańskiej ekstraklasy w każdej kolejce i dzielić się meczami, korzystając naprzemiennie z prawa pierwszego wyboru.

Wyjątkiem od tej reguły będą konfrontacje pomiędzy Realem Madryt a FC Barceloną, czyli słynne El Clasico, które będzie można oglądać w obu stacjach. Nowa umowa pozwoli również na transmisję wybranego przez Eleven Sports i Canal+ meczu LaLiga SmartBank, drugiej zawodowej ligi w Hiszpanii oraz dodatkowych programów poświęconych LaLiga. Wspólne wykorzystanie praw telewizyjnych do ligi hiszpańskiej jest efektem zawarcia przez Eleven Sports pięcioletniej umowy licencyjnej z LaLiga i udzielenia stosownej sublicencji Canal+.

LaLiga stanowi bardzo ważny element oferty programowej Eleven od początku istnienia stacji, dlatego cieszymy się, że zagwarantowaliśmy kibicom możliwość oglądania tej czołowej ligi europejskiej na naszych antenach przez kolejnych pięć sezonów – mówi Krzysztof Świergiel, CEO i członek zarządu Eleven Sports. – Oprócz meczów widzowie będą mogli oglądać w Eleven także magazyny poświęcone hiszpańskim rozgrywkom oraz programy studyjne na żywo zapowiadające najciekawsze spotkania. Wieloletni kontrakt z LaLiga daje nam również możliwość dalszego budowania mocnej relacji z organizatorem rozgrywek i promowanie ich w Polsce poprzez wspólne projekty.

Rynek praw sportowych z roku na rok staje się coraz bardziej wymagający, dlatego cieszymy się mogąc poinformować o przedłużeniu i zabezpieczeniu tych ważnych dla kibiców praw aż na pięć lat. Co ważne, klienci Canal+ będą mogli nadal wygodnie śledzić wszystkie mecze LaLiga Santander w jednym miejscu, korzystając z oferty telewizji satelitarnej lub Canal+ online. Poza świetnymi meczami na żywo, w Canal+ nie zabraknie również ciekawych magazynów poświęconych hiszpańskiej piłce, w których każdy kibic znajdzie coś dla siebie – mówi Edyta Sadowska, prezes zarządu i dyrektor generalna Canal+ Polska.

Grupa Canal+ Polska jest nadawcą kanałów telewizyjnych segmentu premium oraz drugim największym dystrybutorem pakietów płatnej telewizji w Polsce. Spotkania LaLiga, tak jak dotychczas, będzie można oglądać na kanałach Canal+ Sport, Canal+ Sport 2 i nSport+. Mecze będą dostępne również w usłudze Canal+ online.

Kanały Eleven Sports dostępne są na platformach satelitarnych, IPTV i w sieciach kablowych, a także w usłudze internetowej Eleven Sports (elevensports.pl), w ofercie Ipla i w ramach usługi Canal+ online. Właścicielem 99,99% udziałów w Eleven Sports Network jest Cyfrowy Polsat.