Lanberry trenerką „The Voice of Poland”. 13. edycja od września w TVP2

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mab

W sobotę, 3 września na antenę TVP2 powróci muzyczny show „The Voice of Poland”. W 13. edycji programu występy uczestników oceniać będzie nowa trenerka Lanberry – wokalistka i autorka piosenek.

Nowa trenerka „The Voice of Poland” jest cenioną kompozytorką i autorką tekstów współtworzącą utwory w najbardziej uznanych zespołach producenckich w naszym kraju. Wśród ponad 100 utworów stworzonych zarówno dla siebie, jak i gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, znalazły się przeboje m.in.: Dawida Kwiatkowskiego (m.in. „Bez Ciebie”, „Proste”), Kayah i Viki Gabor („Ramię w Ramię”), Dody („Don’t Wanna Hide”), Zuzy Jabłońskiej („Powiedz Mi to w Twarz”) i Michale Morrone („Watch Me Burn”).

Lanberry jest również współautorką piosenek „Anyone I Want to Be” Roksany Węgiel i „Superhero” Viki Gabor, dzięki którym młode wokalistki zwyciężyły Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Utwory te stały się popularne na całym świecie.

Udział w programie to dla mnie przede wszystkim wielki zaszczyt. Bardzo się cieszę, że będę miała możliwość, by podzielić się z uczestnikami swoją wiedzą, doświadczeniem zarówno z samego warsztatu wokalnego, jak i szeroko pojętego songwritingu i przede wszystkim budowania swojej tożsamości artystycznej – swojego muzycznego DNA. W programie będę szukała głosów niebanalnych, nieoczywistych, takich, które nie boją się wyjść poza schemat, poza linijkę – mówi Lanberry.

W fotelach trenerów zasiądą również Justyna Steczkowska, Marek Piekarczyk oraz Tomson i Baron z zespołu Afromental. Program poprowadzą Małgorzata Tomaszewska, Aleksander Sikora i Tomasz Kammel. Poprzednią edycję show wygrała Marta Burdynowicz.

13. edycja „The Voice of Poland” już od 3 września w każdą sobotę w TVP2.