Marta Burdynowicz zwyciężczynią „The Voice of Poland 12”

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

4 grudnia widzowie telewizyjnej Dwójki zdecydowali, kto wygrał dwunastą edycję „The Voice of Poland”. Zwyciężczynią show została Marta Burdynowicz. Wokalistka wygrała czek na 50 tysięcy złotych i możliwość podpisania kontraktu płytowego.

Marta Burdynowicz ma 28 lat i pochodzi z Elbląga. Od lat współpracuje ze studiami dubbingowymi, podkładała głos między innymi do „My Little Pony” i „Muppety na tropie”. Studiowała na Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale wokalno–aktorskim. Dziewczyna trafiła również do obsady Teatru Muzycznego Roma.

Czwarte miejsce zajął Wiktor Dyduła z drużyny Tomsona i Barona. Na ostatnim stopniu podium uplasował się ktoś Rafał Kozik od Sylwii Grzeszczak. Natomiast Bartosz Madej z drużyny Marka Piekarczyka zajął drugie miejsce.

Finaliści "The Voice of Poland 12"
Finaliści „The Voice of Poland 12” – fot. Jan Bogacz / TVP

Gościem specjalnym finałowego odcinka był Matteo Bocelli – syn legendarnego tenora Andrei Bocellego. Na scenie „The Voice of Poland” wystąpił także Krystian Ochman, zwycięzca poprzedniej edycji show, a także Sara James – zwyciężczyni „The Voice Kids”, która w grudniu będzie reprezentowała nasz kraj w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Paryżu.

Sylwia Grzeszczak w jury

Dwunasta edycja „The Voice of Poland” była emitowana od 11 września 2021 roku w TVP2. W fotelach trenerskich tym razem zasiedli: Sylwia Grzeszczak, Justyna Steczkowska, Marek Piekarczyk oraz Tomson i Baron z zespołu Afromental. Show prowadzili Małgorzata Tomaszewska, Tomasz Kammel i Aleksander Sikora.