Legendarne auta z elektrycznym silnikiem. „Klasyczne – elektryczne” od 14 maja w Polsat Viasat Explore

  • Telewizja
Autor: mbog

14 maja Polsat Viasat Explore rozpocznie emisję nowej serii „Klasyczne – elektryczne”. W programie eksperci od samochodów elektrycznych przekształcają legendarne auta w energooszczędne superpojazdy przyszłości.

Samochody elektryczne przeżywają swój rozkwit. Wcześniej uważano je za wynalazek niepotrzebny i generujący zbyt wysokie koszty, ale obecnie auta napędzane energią elektryczną zyskują coraz więcej zwolenników. W sercu Walii mieści się zakład Electric Classic Cars, w którym eksperci przekształcają klasyczne samochody w nowoczesne, w pełni elektryczne auta.

Walijscy mechanicy są pionierami na tym nowym i szybko rozwijającym się rynku. Dla każdego klienta tworzą niestandardowe konstrukcje, a ich innowacje pomagają autom zwiększyć niezawodność i osiągnąć lepszą wydajność jazdy. Niektóre starsze klasyki wymagają modernizacji hamulców i zawieszenia, aby poradzić sobie z dodatkową mocą. Dzięki temu zyskują również dodatkowe udoskonalenia, takie jak: ogrzewanie elektryczne, wspomaganie kierownicy czy system hamowania rekuperacyjnego.

Założyciel Electric Classic Cars – Richard „Moggy” Morgan, wraz ze swoim zespołem, w programie mierzy się z dziesięcioma klasycznymi samochodami, w tym między innymi z takimi egzemplarzami jak Karmann Ghia, Land Rover Defender i Porsche 914.

Klasyczne - elektryczne
fot. Viasat World

Premiera pierwszego sezonu programu „Klasyczne – elektryczne” w piątek, 14 maja na kanale Polsat Viasat Explore. Kolejne odcinki w piątki o godzinie 22:00.