Legia Warszawa w 1/16 finału Ligi Konferencji Europy. Gdzie oglądać?

  • TVP
Autor: rafs

TVP Sport pozyskało kolejne ważne prawa telewizyjne.

W piątek, 2 lutego dyrektor TVP Sport, Jakub Kwiatkowski ogłosił, że kanał sportowy nadawcy publicznego pokaże oba spotkania 1/16 finału Ligi Konferencji Europy. W nim Legia Warszawa zagra z norweskim klubem Molde FK.

Oznacza to, że TVP Sport porozumiało się z Viaplay w sprawie szerszej sublicencji w przypadku tej rundy rozgrywek. Platforma streamingowa jest głównym nadawcą Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy w Polsce. Obecny sezon jest ostatnim, w którym posiadają prawa do transmisji. Viaplay ich nie przedłuży, ponieważ platforma znika z Polski w połowie 2025 roku. Kwiatkowski dodał, że pracują nad tym, by transmisje trafiły na główne anteny.

Legia w grupie E rozgrywek grupowych Ligi Konferencji zajęła drugie miejsce. Straciła jeden punkt do Aston Villi. Ta pozycja dała im awans do 1/16 finału. Pierwszy mecz z Molde zagra na wyjeździe.

Mecze Legia Warszawa – Molde FK będzie można obejrzeć w TVP oraz w internecie na tvpsport.pl.

Viaplay już znika z krajów bałtyckich

TV3 Group nabyło sublicencję od Viaplay na transmisje sportowe. Wylądują tym samym w ich streamingu Go3. W marcu za to subskrybenci Viaplay zostaną przeniesieni na Go3. Grupa tym samym realizuje swój postulat opuszczenia krajów bałtyckich do lata 2025 roku znacznie szybciej. Z Polski Viaplay ma zniknąć w połowie 2025 roku.