Viaplay Group podpisało porozumienie z TV3 Group. Sublicencja w krajach bałtyckich

  • Viaplay
Autor: rafs

Viaplay kończy działalność w krajach bałtyckich.

Od czwartku, 1 lutego wszystkie transmisje sportowe z Viaplay w Litwie, Łotwie i Estonii otrzymają sublicencję na rzecz TV3 Group. Wylądują tym samym w ich streamingu Go3. W marcu za to subskrybenci Viaplay zostaną przeniesieni na Go3. Grupa tym samym realizuje swój postulat opuszczenia krajów bałtyckich do lata 2025 roku znacznie szybciej.

To właściwy krok dla biznesu Viaplay Group i naszych widzów w krajach bałtyckich. Pozwala nam na skupieniu się mocniej na krajach nordyckich, Holandii i usłudze Viaplay Select, gdzie są najlepsze warunki dla wzrostu, tak jak i w Polsce, gdzie będziemy działać do połowy 2025 roku. W tym samym czasie nasz kontent w Estonii, Łotwie i Litwie będzie dostępny przez dobrze prosperującą platformę zarządzaną przez lokalną grupę – mówi Jorgen Madsen Lindemann, Viaplay Group President and CEO

Kontent sportowy Viaplay w tych krajach dotyczy między innymi transmisji Premier League, Ligi Mistrzów UEFA, piłki nożnej reprezentacyjnej oraz Formuły 1 i NHL. Cała oferta zostanie równocześnie na Viaplay do momentu, w którym zostanie ukończona migracja subskrybentów do Go3. Filmy i seriale będą dostępne na platformach poza porozumieniem, a także tam, gdzie zostaną podpisane umowy w ramach Viaplay Select.

Kiedy Viaplay opuści Polskę?

Viaplay żegna się także z Polską. Platforma ma opuścić nasz kraj do połowy 2025 roku. Do tego czasu platforma ma znaleźć nabywców na swoje prawa sportowe. Według raportu, operacje międzynarodowe Viaplay w krajach bałtyckich, Polsce i Wielkiej Brytanii wypadały poniżej oczekiwań, ale lepiej w stosunku rok do roku dzięki oszczędzaniu kosztów.

W 2024 roku transmisje sportowe w polskiej wersji Viaplay pozostają bez zmian. Platforma jednocześnie straciła prawa do transmisji wyścigów IMSA SportsCar Championship. Te ponownie można oglądać za darmo na stronie serii.