Marcin Prokop

„Lego Masters” od 14 listopada w TVN

mbog

14 listopada na antenie telewizji TVN zadebiutuje program rozrywkowy „Lego Masters”. Nowy show poprowadzi Marcin Prokop.

W programie wystąpi sześć par. Co tydzień uczestnicy show stworzą konstrukcje z klocków Lego. Będzie to sprawdzian ich zdolności, kreatywności, wyobraźni i umiejętności technicznych. O zwycięstwo w finale zawalczą trzy najlepsze drużyny. Triumfator otrzyma tytuł Mistrza Lego, wycieczkę do Legolandu i nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych.

W pierwszym odcinku zadaniem każdej drużyny będzie wybudowanie jak najbardziej efektownej makiety miasta. W kolejnym etapie zadania widzowie zobaczą „Atak na miasto”. Uczestnicy będą musieli dokonać zniszczeń w swoich budowlach, a następnie zrekonstruować je tak, by stworzyć najciekawszą historię oblężonego miasta. Stawka toczy się o „Złoty Klocek”, który daje wygranej drużynie specjalne przywileje w kolejnym odcinku.

Lego Masters
fot. TVN / Cezary Piwowarski

Pierwszy sezon programu liczy sześć odcinków. Castingi ruszyły w czerwcu br. Lokalne wersje formatu powstały w USA, Australii, Niemczech, Holandii i Wielkiej Brytanii.

Premiera „Lego Masters” w sobotę, 14 listopada o godzinie 20:00 w TVN. Program będzie można również obejrzeć w serwisie Player.pl.