Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio w TVP. 350 godzin relacji na żywo

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Igrzyska Olimpijskie w Tokio na antenach Telewizji Polskiej to aż 350 godzin relacji na żywo. Widzowie będą mogli oglądać zmagania sportowców w TVP1, TVP Sport, na stronie tvpsport.pl oraz w aplikacji mobilnej.

Telewizja Polska pokaże wszystkie konkurencje z udziałem polskich sportowców

Zaciętą walkę Polaków o kolejne rekordy i zwycięstwa będzie można oglądać w TVP1 i TVP Sport codziennie od północy do godziny 17:00. Zawody rozpoczną się jeszcze przed ceremonią otwarcia igrzysk, kiedy pierwsze wyścigi eliminacyjne mają m.in. wioślarze. Specjalna delegacja ośmiu ekip reporterskich Telewizji Polskiej sprawi, że widzów nie ominą żadne doniesienia z igrzysk. Nadawca informuje, że porozmawia z każdym polskim olimpijczykiem i podsumuje każdy start polskiej ekipy.

Olimpijskie studio z prowadzącymi i ekspertami towarzyszyć będzie meczom naszych siatkarzy oraz rywalizacji lekkoatletów. Telewizja Polska pokaże wszystkie mecze tenisa, w którym udział wezmą polscy zawodnicy, z Igą Świątek i Hubertem Hurkaczem na czele.

Codziennie około godziny 21:30 telewizyjna Jedynka zaprasza także na specjalne podsumowanie dnia czyli „Olimpijski Wieczór”, którego wydłużoną wersję obejrzeć będzie można na kanale sportowym TVP. W TVP Sport będą także emitowane powtórki transmisji i podsumowania dnia.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio w internecie

Strona tvpsport.pl, aplikacja mobilna TVP Sport i smart TV, a także HbbTV pełne będą treści olimpijskich – na żywo (symultanicznie z TVP1 i TVP Sport) oraz z odtworzenia (biblioteka VOD). Zobaczyć będzie można m.in.: kulisy zawodów, medale „biało-czerwonych”, wywiady z gwiazdami reprezentacji Polski, klasyfikacje medalowe, podsumowanie dnia w formie odświeżanego artykułu, sylwetki Polaków i najnowsze wyniki.

Igrzyska będą szeroko relacjonowane na Facebooku i Twitterze TVP Sport. Nadawca zapowiada też szereg filmów wideo na kanale YouTube stacji. Natomiast na Instagramie pojawią się kulisy prac ekipy TVP Sport.

Ponad 150 osób pracujących w Warszawie i w Japonii dla TVP w trakcie igrzysk

Zawody komentować będą polscy komentatorzy sportowi oraz eksperci z poszczególnych dyscyplin: Przemysław Babiarz, Dariusz Szpakowski, Piotr Sobczyński, Piotr Dębowski, Jacek Laskowski, Jacek Jońca, Jarosław Idzi, Otylia Jędrzejczak (pływanie), Radosław Panas i Krzysztof Ignaczak (siatkówka), Marek Plawgo, Sebastian Chmara i Marcin Urbaś (lekkoatletyka), Marek Kolbowicz (wioślarstwo) czy Marcin Synówka (tenis).