Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 w Eurosporcie na 9 kanałach oraz w stacji 4K

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

23 lipca rozpoczną się Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. Pełne prawa do transmitowania w Polsce tego wydarzenia posiada TVN Grupa Discovery. Nadawca na czas Igrzysk uruchomi siedem dodatkowych serwisów oraz kanał nadający w jakości Ultra HD – Eurosport 4K.

Wszystkie wydarzenia będzie można obejrzeć w Eurosporcie w Playerze. Dostępne tam będzie aż 3500 godzin transmisji, z czego ponad 1200 z polskim komentarzem. W szczytowych momentach będzie to aż 14 rywalizacji komentowanych po polsku w tym samym momencie. Na dwóch głównych antenach – w Eurosporcie 1 i Eurosporcie 2 – widzowie obejrzą około 500 godzin transmisji. Ramówka Eurosportu 1 będzie skupiona na występach Polek i Polaków oraz najważniejszych wydarzeniach igrzysk. Z kolei oferta Eurosportu 2 będzie skierowana również do kibiców mniej tradycyjnych dyscyplin.

Igrzyska to niesamowite przeżycie – dla sportowców, mediów oraz widzów, którzy zawsze są dla nas na pierwszym miejscu. Nasza oferta to przede wszystkim możliwość pełnego wyboru, którą dajemy fanom. Wykorzystamy cały potencjał i międzynarodowy zasięg Discovery oraz lokalną siłę TVN Grupa Discovery, aby opowiedzieć niesamowite olimpijskie historie tak wielu widzom, jak to tylko możliwe – mówi Dorota Żurkowska, dyrektor Eurosportu w Polsce.

W Tokio dla Eurosportu pracować będzie Kacper Merk. Wydarzenia ze stolicy Japonii na antenie TVN24 relacjonować będą Monika Krajewska i Paweł Łukasik.

Polski magazyn i powrót The Cube

Codziennie o godzinie 17:00 widzowie Eurosportu 1 będą mogli obejrzeć studio z udziałem ekspertów z drużyny Eurosportu, m.in. Anny Rogowskiej, Sylwii Gruchały, Piotra Gruszki i Roberta Korzeniowskiego. Eurosport nawiązał też współpracę z Krzysztofem Gonciarzem. Jeden z najpopularniejszych polskich twórców internetowych ponownie będzie przygotowywał relacje i rozmowy ze sportowcami.

Polscy widzowie będą mogli też poznać opinie wybitnych sportowców współpracujących z Discovery w całej Europie. Codziennie będą oni omawiać wydarzenia z Tokio w studiu The Cube. Wykorzystuje ono najnowsze technologie na czele z rzeczywistością rozszerzoną.

Specjalnie z okazji igrzysk olimpijskich Discovery stworzyło całą kolekcję produkcji dokumentalnych nakierowanych na przybliżanie widzom świata sportu. Jednym z tytułów jest dokument „Reaching the Sky” opowiadający historię niesamowitej Sky Brown, która w Tokio będzie walczyła o medal w deskorolce dla Wielkiej Brytanii. Autorski program Anity Werner – „Tokio. Cena sukcesu” przybliży widzom przygotowania polskich olimpijczyków. W serii „Traiblazers” przedstawione są historie sportowych legend, które wykorzystały swój głos, aby zmieniać świat. Do tego dochodzą krótkie formy, jak choćby „Sport Explainers”, które tłumaczą zasady i tajniki różnych dyscyplin.

Eurosport obudzi kibiców

Z uwagi na różnicę czasu, wiele wydarzeń w Tokio rozgrywanych będzie w środku nocy w Polsce. W związku z tym Eurosport przygotował specjalną akcję. Na stronie internetowej sportowybudzik.pl miłośnicy sportu mogą zapisać się na budzenie na wybrane konkurencje. Kibica obudzi telefon od znanej postaci świata sportu.

Informacje o Igrzyskach Olimpijskich pojawiać się będą również w mediach społecznościowych Eurosportu oraz na stronie internetowej kanału.