Marcin Łukawski

„Lista Piosenek 357” z głosowaniem internetowym. W październiku „Koncert LP357”

mbog

29 października na antenie Radia 357 pojawi się pierwsze notowanie „Listy Piosenek 357” wyłonione w wyniku głosowania internetowego. Zespół Radia 357 organizuje również koncert na „nowe otwarcie” audycji.

Nowy system głosowania w „Liście piosenek 257” został zaprezentowany podczas specjalnej audycji połączonej z transmisją wideo. Każdy głosujący będzie mógł oddać 10 głosów, a utwory, które wypadną z notowania – będą mogły dostać drugą szansę. System zostanie udostępniony 22 października.

Jesteśmy po dyskusji z Patronami nad kształtem Listy. Otrzymaliśmy setki pomysłów, sugestii, podpowiedzi. W specjalnych ankietach Patroni zdecydowali, że notowanie podstawowe będzie liczyło 35 utworów. Uzupełni je 7 utworów, którym prawie, prawie udało się do niego wejść. I tak zgrabnie mamy „357” i w nazwie, i w notowaniu – mówi Marcin Łukawski, prowadzący Listę.

Głosowanie online Radio 357
System do głosowania – fot. Radio 357

Dotychczasowe notowania były wyłaniane w oparciu o głosy przesyłane na kartkach pocztowych. W głosowaniu internetowym udział będą mogli brać wyłącznie patroni.

To była intensywna dyskusja – i w zespole, i wśród patronów. Finalnie tak zdecydowaliśmy. To fair wobec patronów, dzięki którym system powstał i dzięki którym istniejemy. Istotny był też argument weryfikacji głosujących. Dzięki integracji z systemem rozliczeń Patronite, bardzo utrudniamy zadanie tym, którzy chcieliby nieuczciwe wpływać na wyniki. Patroni mogą więcej – bo my możemy więcej dzięki nim. Dołączyć można już za 10 zł – to mniej niż koszt zakupu i wysyłki kartek z głosami. A korzyści jest przecież znacznie więcej – mówi Paweł Sołtys, prezes zarządu Radia 357.

Lista Piosenek 357 emitowana jest w piątki o godzinie 19:00. Gospodarzem audycji jest Marcin Łukawski.

Specjalny koncert na „nowe otwarcie”

W ramach „nowego otwarcia” w Liście Piosenek zespół Radia 357 zapowiedział organizację Koncertu LP357, który był pierwszym celem zbiórki na Patronite.

Pandemia pokrzyżowała nam plany. Czekaliśmy na dobry moment. I ten wydaje się najlepszy. Chcemy podziękować za poprzednią Listę, ale przede wszystkim – zaprosić na nową. Bo zabawa zaczyna się od początku. Dopinamy rozmowy z artystami, sukcesywnie będziemy ujawniać szczegóły. Sytuacja jest wciąż niepewna, więc wymyśliliśmy formułę odporną na wszelkie obostrzenia. Sam koncert będzie kameralny, ale zapewnimy transmisję dla wszystkich. W sposób szczególny będziemy chcieli ugościć współtwórców i przyjaciół Listy – mając pewność, że będą także przyjaciółmi LP357. Bo radio to przede wszystkim ludzie, a dopiero później miejsca – mówi Piotr Stelmach, koordynujący prace reakcji muzycznej.

Koncert odbędzie się w październiku.

Logo Radio 357

Radio 357

Stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Redakcję tworzy 70-osobowy zespół. Na antenie można usłyszeć audycje prowadzone m.in. przez Marka Niedźwieckiego, Piotra Kaczkowskiego, Kubę Strzyczkowskiego, Marcina Łukawskiego, Michała Olszańskiego i Patrycjusza Wyżgę. Radio 357 utrzymuje się z wpłat słuchaczy.