Losy polskich pracowników korporacji w nowej serii National Geographic

  • Telewizja
  • Polsat Box
Autor: mtom

Od niedzieli, 27 października, kanał National Geographic pokaże trzyodcinkową miniserię „Korpo-racja”, która opowie o tym, jak różnorodne są korporacyjne środowiska i jak różni ludzie tam trafiają. Za produkcję serii odpowiedzialny jest Timecode Film Production.

Nowa seria National Geographic poruszy kwestię zalet i wad pracy w korporacji. Wpływają na naszą codzienność, narzucając style życia i decyzje zakupowe, nie pozostawiając rzeczywistego wyboru. Dbają głównie o swoje własne zyski. To jeden punkt widzenia. Z drugiej strony, dzięki działaniom CSR-owym i promocji zrównoważonego rozwoju korporacje XXI wieku podnoszą komfort życia i pomagają przezwyciężać kryzysy, przed którymi stoi cywilizacja.

W pierwszym odcinku widzowie zobaczą losy Agaty – menadżerkę w agencji marketingowej w Warszawie. Ta historia przybliży jeden z najbardziej kontrowersyjnych aspektów pracy w korporacji – tzw. work-life balance. Agacie praca w korporacji pomogła odnaleźć rutynę w czasie żałoby po zmarłym tragicznie mężu i wrócić do pasji, jaką jest taniec ludowy. Wojtek – PR Manager dużej firmy telekomunikacyjnej, będzie bohaterem drugiego odcinka miniserii. Opowie o tym, że równowagę zapewniają mu wyjazdy w góry, gdzie może odciąć się od życia w korporacji. W ostatnim odcinku poznamy Tomka, który pracował w korporacjach wydawniczych jako dyrektor artystyczny. Jednak dopiero, gdy został zwolniony z pracy zrozumiał, że to wcale nie dawało mu szczęścia. Tomek zdecydował się na wyjazd do Gołdapi i hodowlę pszczół.

Premierowe odcinki w trzy kolejne niedziele od 27 października o godzinie 21:55 na kanale National Geographic. W audycji przy współpracy z marką Cirtoen lokowany jest SUV Citroen C5 Aircross.