Łukasz „Ciechan” Ciechański z autorską audycją w radiowej Trójce

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: mbog

W piątek, 19 lutego w radiowej Trójce zadebiutuje autorska audycja Łukasza „Ciechana” Ciechańskiego – „Cztery strony dźwięku”.

„Cztery strony dźwięku” to przegląd zestawień najbardziej popularnych utworów z całego świata i zebranie ich w jednym, trzygodzinnym programie na antenie Trójki. W audycji nie zabraknie nieznanych w Polsce lub mało popularnych utworów spoza głównego nurtu.

Wyznacznikiem wyjątkowości brzmień prezentowanych w „Czterech stronach dźwięku” są nieoczywiste dla europejskich odbiorców harmonie, nietypowe instrumenty oraz często nieanglojęzyczne teksty – informuje Łukasz Ciechański.

Audycję będzie prowadzić Łukasz „Ciechan” Ciechański. Muzyka i wieloletniego prezentera radiowego można słuchać również od poniedziałku do czwartku w porannym paśmie „Pora na Trójkę”.

W piątkowy wieczór, po całym tygodniu pracy, wielu słuchaczy oczekuje relaksu ze swoją ulubioną stacją, ale są też tacy, dla których godziny 19:00 – 22:00 stanowią swoiste przygotowanie do dalszego świętowania początku weekendu. To wpływa na wybór muzyki prezentowanej w audycji, gdzie usłyszeć można najpopularniejsze utwory z różnych regionów świata przy jednoczesnym zachowaniu charakteru Trójki. To naprawdę niełatwe wyzwanie, aby spełnić te dwa warunki jednocześnie, dlatego przykładamy wielką wagę do wyboru muzyki pojawiającej się w programie – dodaje Ciechański.

„Cztery strony dźwięku” będzie można słuchać w piątki od godziny 19:00 w radiowej Trójce.

9 lutego na antenie Radia Nowy Świat zadebiutowała podobna audycja – „Szczyt wszystkiego, czyli każda lista świata”. Prowadzący prezentują w niej utwory znajdujące się na szczycie list przebojów z różnych zakątków świata.