Maciej Glazik nowym szefem redakcji żużlowej Canal+

  • Telewizja
  • Canal+
Autor: rafs

Maciej Glazik zastąpi Marcina Majewskiego na stanowisku szefa redakcji żużlowej Canal+.

Majewski odszedł po 10 latach z Canal+ na początku listopada. Dziennikarz dziękował za wszystko swoim współpracownikom na swoim Twitterze. Jak na razie nie jest znana jego zawodowa przyszłość.

Co będzie robił Maciej Glazik?

Jako nowy szef redakcji żużlowej Maciej Glazik będzie zarządzał pracą całego zespołu żużlowego, w tym pełnił nadzór nad pracą redakcji żużlowej od strony merytorycznej.

Bardzo dziękuje moim przełożonym za zaufanie i powierzenie tej pasjonującej misji. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt oraz zobowiązanie wobec naszych widzów. Razem z zespołem ruszamy z pracą nad nowymi formatami oraz udoskonaleniem dotychczasowych. Dla redakcji sezon 2023 rozpoczyna się już dziśmówi Maciej Glazik, szef redakcji żużlowej Canal+ Polska

fot. Canal+

Maciek kocha żużel i ma ogromne doświadczenie związane z realizacją telewizyjną najważniejszych wydarzeń. Przez lata pracował blisko z całym zespołem, który podobnie jak partnerzy zewnętrzni ceni sobie współpracę z nim przy wielu redakcyjnych projektach. Maciek ma też mnóstwo pomysłów na rozwój działu. Wierzę, że pod jego kierownictwem zespół rozwinie się zarówno pod względem dziennikarskim, jak i sposobu pokazywania żużla – dyscypliny tak kochanej przez Polaków. Liczę również, że zacieśni współpracę z naszymi partnerami biznesowymi i całym środowiskiem żużlowymmówi Michał Kołodziejczyk, dyrektor redakcji sportowej Canal+ Polska

Maciej Glazik współpracuje z Canal+ Polska od 2014 roku. Odpowiadał m.in. za przygotowanie i realizację setek transmisji – najważniejszych meczów PGE Ekstraligi, magazynów, turniejów Speedway Grand Prix, finałów Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz Gali PGE Ekstraligi. Blisko współpracował również z zespołem dziennikarskim i realizacyjnym podczas wydarzeń na żywo.