Magazyn „The Big Ideas” we wtorek z Gazetą Wyborczą

  • Prasa
  • Dzienniki
Autor: mbog

27 listopada wraz z wtorkowym wydaniem „Gazety Wyborczej” ukaże się magazyn „The Big Ideas”. Pojawią się tam teksty, w których artyści, filozofowie, naukowcy i przedsiębiorcy z całego świata odpowiadają na pytanie, co to znaczy być człowiekiem w dzisiejszych czasach.

„The New York Times” zwrócił się do największych umysłów obecnych czasów, by spojrzeli z dystansem na naszą rzeczywistość, w której cierpimy na chroniczny brak czasu do namysłu, i podzielili się refleksją. Te artykuły, przetłumaczone na język polski, znalazły się w specjalnym magazynie „The Big Ideas”.

Wśród autorów tekstów są m.in.: amerykańska pisarka Allison Arieff opowiadająca o obsesji nieśmiertelności, która ogarnia Dolinę Krzemową, chiński artysta Ai Weiwei zastanawiający się nad ideą człowieczeństwa oraz francuski filozof Bernard-Henri Lévy rozważający ludzką naturę. Pisarz i dziennikarz Will Storr zadaje z kolei pytanie o metamorfozę zachodniej duszy, a filozofka Martha Nussbaum nawołuje do porzucenia ludzkiego narcyzmu. Głos zabrał też profesor logiki i metafizyki Andy Clark, który przedstawił ideę poszerzonej rzeczywistości. Wśród autorów jest również Polka – Aleksandra Przegalińska, która w swoim eseju postanowiła odpowiedzieć na pytanie, czym na pewno nie jest człowiek.

Magazyn „The Big Ideas” jest integralną częścią projektu „Gazety Wyborczej” – „Jutronauci”. W ramach akcji prezentowane są sylwetki niezwykłych umysłów naszych czasów, które już dziś kształtują jutro.