Magda Gessler

Magda Gessler pomaga kolejnym restauracjom. Rusza nowy sezon „Kuchennych rewolucji” w TVN

mbog

18 lutego na antenę TVN z premierowymi odcinkami powraca program „Kuchenne rewolucje”. To będzie sezon inny od poprzednich, ze względu na pandemię wielu restauratorów zamyka lub zawiesza swoją działalność.

W pierwszym odcinku Magda Gessler odwiedzi Barlinek. W samym centrum, na rynku przy parku, zatrzymać się można w restauracji „Wielkopolanka”. Lokal o bardzo długiej, jeszcze przedwojennej tradycji, pięć lat temu przejęła Olga. Wcześniej pracowała tu jako kelnerka, ale gdy właściciel postanowił sprzedać lokal, zdecydowała się skorzystać z oferty. Dziewczyna zaciągnęła kredyt na własny gastronomiczny biznes. Szybko okazało się, że z niewielkich utargów nie da się spłacać astronomicznych rat i utrzymać restauracji.

Przyjechałam do Barlinka wezwana przez nastoletnią Darię, córkę właścicielki restauracji. Daria napisała w zgłoszeniu, że chce uratować nie tylko biznes mamy, ale też ją samą. Córka pokazała siłę i przez całą rewolucję udowadniała miłość i troskę do mamy! Cała historia tej rodziny, ich relacje, problemy rzutowała na prowadzony biznes. Zawsze wierzę, że rodzina to siła, która nas buduje. Gdy w rodzinie coś szwankuje wtedy wiele spraw się nie układa… Ta rewolucja była bardzo trudna, ponieważ każdy dzień przynosił nowe sytuacje, z którymi musieliśmy sobie radzić, zaczynając na biznesie, poprzez problemy rodzinne, kończąc na zdrowotnych – mówi Magda Gessler.

„Kuchenne rewolucje” zawitają też do Krakowa. Restaurację „Gorąca Patelnia” od Sukiennic i Rynku Głównego dzielą jedynie trzy minuty marszu. Lokal w tak dobrym punkcie prowadzą Max i Kristina, para pochodząca z Ukrainy. Zakochani przyjechali do Polski cztery lata temu, uciekając spod ogarniętego wojną Doniecka. W „Gorącą Patelnię” włożyli na start 130 tysięcy złotych. Co miesiąc muszą też płacić 10 tysięcy czynszu. Niestety, klientów nie widać. Proponowana przez właścicieli kuchnia polska nie trafiła do podniebień gości.

W premierowych odcinkach rewolucje przejdą też „Gargoły” i pierogarnia „Palce lizać” w Łodzi oraz lokale w Częstochowie, Toruniu i Pogorzelicach. Widzowie przekonają się także, jakie zmiany dokonają się w pizzerii „Mąka i magia” w Zambrowie.

Program „Kuchenne rewolucje” będzie można oglądać w czwartki o godzinie 21:30 w TVN, od 18 lutego. Produkcja jest dostępna w serwisie Player.pl.