Maj polskie piosenki

„Maj polskiej piosenki” w radiowej Jedynce

mbog

W nadchodzący weekend majowy we wszystkich audycjach radiowej Jedynki, a także przez cały maj w ramach „Muzycznej Jedynki” emitowane będą wyłącznie polskie utwory. „Maj polskiej piosenki” jest akcją, którą przed laty wymyślili dziennikarze muzyczni Jedynki, aby docenić i promować polskich artystów.

1-3 maja przez całą dobę, we wszystkich audycjach zabrzmią tylko polskie przeboje. Rozgłośnia zaprezentuje utwory sprzed lat oraz współczesne. Pojawią się także piosenki debiutantów.

Maj w radiowej Jedynce tradycyjnie upływa pod znakiem polskiej piosenki, ale na maj 2020 przygotowaliśmy wyjątkowo dużo nowości. Oczywiście w planach mamy także mnóstwo cudownych muzycznych wspomnień – informuje Marcin Kusy, dyrektor i szef muzyczny Programu 1 Polskiego Radia.

Do końca maja w audycji „Muzyczna Jedynka” słuchacze radia usłyszą wyłącznie polskich wykonawców. Każdy z prowadzących wybierze swoje ulubione piosenki, zabierając słuchaczy w podróż przez poszczególne style, dekady i gatunki rodzimej muzyki. Pojawią się m.in. utwory z plebiscytu „Piosenki 95-lecia Polskiego Radia”. Zaprezentowana zostanie też nowa płyta Krzysztofa Cugowskiego i najnowszy singiel Baranovskiego. O muzycznych planach na antenie opowie Igor Herbut, którego kolejne płyty szybko zyskiwały status złotej lub platynowej.

Tak szeroka prezentacja polskiej muzyki cieszy się zainteresowaniem słuchaczy, którzy ciepło, nierzadko z entuzjazmem przyjmują nasze muzyczne propozycje, chętnie uczestniczą w rozmowach z artystami, komentując je i przysyłając pytania. Dlatego już teraz cieszymy się w Jedynce, że znów będzie maj – dodaje Marcin Kusy.

Polskie Radio wraz z początkiem epidemii COVID-19 emituje więcej utworów polskich artystów.