Marcin Pawłowski z Eleven Sports do Viaplay

  • Internet
  • Serwisy wideo
  • Viaplay
Autor: rafs

Marcin Pawłowski, który komentował mecze piłkarskie w kanałach grupy Eleven Sports przeszedł do Viaplay. Swój debiut będzie miał w czwartek, 17 lutego.

Pawłowski z Eleven Sports odszedł z końcem stycznia tego roku. Wcześniej, od końca listopada 2021 roku nie komentował spotkań na antenie stacji. O swoim odejściu poinformował 31 stycznia na swoim Twitterze:

O tym, że Marcin Pawłowski będzie współpracował z Viaplay można dowiedzieć się z opublikowanej na Twitterze rozpiski komentatorów spotkań 1/16 finału Ligi Konferencji Europy UEFA, do których prawa posiada ta platforma streamingowa. Dziennikarz ma skomentować w duecie z Mateuszem Skwierawskim (Wirtualna Polska, Viaplay) mecz Olympique’u Marsylia z Karabachem w czwartek, 17 lutego o 21:00.  Tydzień później skomentują także spotkanie rewanżowe (24.2, 18:00).

Jak wyglądają transmisje z Ligi Konferencji Europy UEFA w Polsce

Viaplay realizuje od początku sezonu z polskim komentarzem dwa spotkania kolejki Ligi Konferencji Europy UEFA. Reszta spotkań jest puszczana z odgłosami trybun, czyli bez komentarza. Wszystkie lub prawie wszystkie spotkania Ligi Europy UEFA mają polski komentarz. Platforma oferuje także „multiligę”, czyli równoczesną transmisję ze wszystkich spotkań Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji Europy UEFA pod nazwą „Instant Highlights”, którą realizuje UEFA.

Puchar Sześciu Narodów w Viaplay

Viaplay nabyło prawa na Polskę do pokazywania Pucharu Sześciu Narodów w rugby. Pierwsze transmisje miały miejsce na początku lutego. Platforma przeprowadza je z polskim komentarzem. Viaplay posiada także prawa do transmisji tych rozgrywek w wersji juniorskiej. Te rozgrywki są transmitowane bez polskiego komentarza. Pierwotnie prawa do tych rozgrywek przez ok. 20 lat posiadał Canal+.