Mateusz Borek ambasadorem sportu Ringier Axel Springer Polska

  • Internet
  • Prasa
  • Magazyny
  • Onet
Autor: mbog

W marcu Mateusz Borek rozpocznie stałą współpracę z Ringier Axel Springer Polska. W „Przeglądzie Sportowym” oraz na stronie internetowej Onet Sport pojawią się analizy, komentarze i relacje dziennikarza sportowego.

W swojej karierze dziennikarskiej Mateusz Borek komentował największe wydarzenia sportowe: piłkarskie mistrzostwa świata i Europy, ponad 150 meczów reprezentacji Polski, 10 finałów Ligi Mistrzów czy kilkaset spotkań w europejskich pucharach. Przez ostatnie lata był związany z Telewizją Polsat. Ponadto razem z Cezarym Kowalskim napisał książkę „Krótka piłka. Bez dyplomacji o reprezentacji, mistrzostwach, Lewandowskim”.

Mamy wymagających czytelników i użytkowników. Mateusz Borek to topowe nazwisko polskiego dziennikarstwa sportowego. Cieszę się, że dołączył do naszego zespołu – poinformował Dariusz Zieliński, dyrektor Segmentu Sportowego Ringier Axel Springer Polska. – Fanów sportów nie interesuje tylko wynik czy powtórka efektownego gola. Dzięki Mateuszowi Borkowi, czytelnicy „Przeglądu Sportowego” i Onet Sport, dowiedzą się w jakiej formie są zawodnicy, czy dany mecz był rzeczywiście wyjątkowy oraz jak należy ocenić decyzje selekcjonera oraz sędziów. Przygotowaliśmy wiele niespodzianek dla użytkowników serwisów sportowych Ringier Axel Springer Polska.

Mateusz Borek
Mateusz Borek od kilkunastu lat współpracuje z Telewizją Polsat – fot. Polsat Sport

Dziennikarz już wcześniej współpracował z „Przeglądem Sportowym”, serwisem przegladsportowy.pl i Onetem przy programie „Misja: Futbol”. Relacjonował również piłkarskie mistrzostwa świata w 2018 roku w ramach projektu „Misja Rosja”.

„Przegląd Sportowy” jest obecny w moim życiu od ponad 20 lat. Mamy krótkie przerwy, ale do siebie wracamy. „Przegląd Sportowy” to dla mnie historia, tradycja, pasja do sportu i odpowiedzialność za słowo. Z Onetem pracujemy od dłuższego czasu. „Misja Futbol”, którą tworzyliśmy, błyskawicznie zyskała sympatię widzów i była stałym elementem ich poniedziałku – powiedział Mateusz Borek. – Teraz czas na wykorzystanie supernowoczesnych technologii i błyskawiczne reakcje na codzienne wydarzenia w świecie piłki nożnej, boksu i MMA. Cieszę się, że Onet i „PS” będą także moimi partnerami przy galach boksu, organizowanych przez MB Promotions.