Mateusz Borek i Michał Żewłakow dołączają do redakcji sportowej Canal+

  • Telewizja
  • Canal+
Autor: mbog

Do redakcji Canal+ Sport dołączają Mateusz Borek i Michał Żewłakow. Borek będzie komentatorem niemieckiej Bundesligi. Natomiast Żewłakow, na wyłączność dla Canal+, będzie pracował w roli eksperta.

Jestem niezwykle dumny, że tak wielkie nazwiska dołączają do redakcji sportowej Canal+. Ich doświadczenie, styl komentarza, eksperckość gwarantują najwyższy poziom. Witajcie na pokładzie, Panowie! – powiedział Michał Kołodziejczyk, dyrektor redakcji sportowej Canal+.

Mateusz Borek jest dziennikarzem, komentatorem oraz promotorem bokserskim. Rozpoczął karierę telewizyjną w Canal+. Od 2000 roku pracował w redakcji Polsat Sport. W międzyczasie współpracował m.in. z Eurosportem, gdzie komentował Bundesligę. Pod koniec 2019 roku, wraz z Krzysztofem Stanowskim, Michałem Polem i Tomaszem Smokowskim, założył profil w serwisie YouTube – „Kanał Sportowy”. Kilka miesięcy później rozstał się z redakcją sportową Telewizji Polsat. Następnie Mateusz Borek m.in. był komentatorem i ekspertem Eurosportu.

Dla mnie to powrót podwójnie sentymentalny. Do Canal+ i do Bundesligi. Skomentowałem dwadzieścia sezonów tych rozgrywek. Ostatnio bardzo mi brakowało ligi niemieckiej – nawet kiedy jej nie komentowałem, to oglądałem po sześć meczów w każdej kolejce. Cieszę się, że od września znowu będę mógł usiąść przed mikrofonem – poinformował Mateusz Borek.

Michał Żewłakow jest byłym piłkarzem i reprezentantem Polski. Był zawodnikiem m.in.: Polonii Warszawa, RSC Anderlecht i Legii Warszawa. Później wciąż był związany z piłką klubową – pełnił funkcje w Legii Warszawa i Zagłębiu Lubin. Był również ekspertem w „Kanale Sportowym” – współprowadził program „Liga PL”.

Futbol poznałem od strony piłkarza, drużyny i dyrektora sportowego. Przyszedł czas na tę przyjemną stronę. Cieszę się, że będę to robił w miejscu, gdzie czuję, że wpłynąłem na szerokie wody. W stacji, która da mi możliwości rozwoju – powiedział Michał Żewłakow.

Canal+ Sport posiada prawa sportowe do pokazywania piłkarskich lig, takich jak Ekstraklasa, Premier League, La Liga i Bundesliga.