Mateusz Rokuszewski z Canal+ do Meczyki.pl

  • Internet
Autor: rafs

Portal Meczyki.pl wzmacnia redakcję o znaną twarz. Mateusz Rokuszewski przechodzi do tego portalu prosto z Canal+.

O dołączeniu dziennikarza do portalu poinformowano na kanale YouTube „Meczyków” w programie o godzinie 14:00 w czwartek, 31 lipca. Swoja współpracę rozpocznie od piątku, 1 sierpnia.

Mateusz Rokuszewski wcześniej był wielokrotnie gościem programów jako reprezentant redakcji Canal+. Teraz został ich stałym współpracownikiem. Będzie występował w programach traktujących głównie o tematyce polskiej Ekstraklasy, o której opowiadał także w Weszło i Canal+. Poprowadzi także „Poznań vs. Warszawa”.

Roki w Meczykach to nie jest temat świeży, bo bodaj dwa lata temu byliśmy bardzo blisko, ale ostatecznie nastąpił tzw. hijack, wjechał Canal+ i Rokiego przejął, ale wreszcie też nadarzyła się okazja, by Rokiego przejąć w drugą stronę, bardzo się cieszę, że do tego doszło, bo Mateusz to absolutna topka, zwłaszcza jeśli chodzi o polską piłkę. Duża wiedza, świetny „opinionista”, ma te wyraźne opinie, nasza redakcja jest wzmocniona znacząco. Myślę, że tak cztery lata temu, jak tutaj zaczynałem, to trudno było wyobrazić sobie taki skład. Roki będzie działał szeroko, jutro pierwsze „Roki wyjaśnia”, tam będzie mógł sam odpowiedzieć „dlaczego Meczyki?”, ale nawet szczerze mówiąc nie wiem na jakie pytania odpowiada […] w niedzielę u Radka [Przybysza] w „Pogadajmy o piłce”, no ale skład „Ekstraklasy raport” będzie już niezwykle potężny […]. Też inicjatywa Rokiego, będzie prowadził „Poznań vs. Warszawa”, przejmuje sterymówił na antenie Tomasz Włodarczyk, redaktor naczelny portalu Meczyki.pl.

Mateusz Rokuszewski we wpisie w mediach społecznościowych podziękował za zaufanie włodarzom Meczyków. Wspomniał także o swojej przerwie od czynnej aktywności w mediach.

Rokuszewski odszedł z Canal+

Z końcem sezonu 2024/2025 Canal+ zakończył współpracę z Rokuszewskim. Umowa z nadawcą obowiązuje do końca lipca 2025 roku. Mimo tego dziennikarz nie był obecny w ostatnich miesiącach w programach towarzyszących spotkaniom Ekstraklasy ani nie był w obsadzie komentatorskiej spotkań. Praca w redakcji francuskiego giganta trwała 2,5 roku. Był gościem programów poświęconych lidze polskiej, ale także współkomentował niektóre mecze Ligi Mistrzów UEFA.

Na początku 2023 roku po 9 latach zakończył współpracę z portalem Weszło. Był tam redaktorem naczelnym portalu. W jego ramach publikował teksty oraz występował w programach na kanale YouTube portalu. Na stanowisku redaktora naczelnego zastąpił go Krzysztof Stanowski.