Mecz 1. rundy Wimbledonu z Igą Świątek w otwartym Polsacie. Jak Polsat Sport pokaże Wimbledon 2024?

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: rafs

Telewizja Polsat ujawniła szczegóły dotyczące transmisji turnieju Wimbledon w 2024 roku.

W komunikacie opublikowanym w czwartek, 27 czerwca Polsat ujawnił szczegóły transmisji Wimbledonu. Każdego dnia turnieju o godzinie 11:00 w PS1, na stronie Polsatu Sport i na YouTube będzie emitowany podcast „Halo tu Wimbledon” (nawiązanie do powitania na antenie Bohdana Tomaszewskiego, komentatora tenisowego).

Gospodarzami „Halo tu Wimbledon” będą Aleksandra Szutenberg, Agnieszka Łapacz, Tomasz Tomaszewski oraz Filip Gawęcki, a gościem pierwszego odcinka będzie jedyny polski triumfator Wimbledonu w grze podwójnej – Łukasz Kubot. Zaraz po podcaście, Polsat Sport 1 wyemituje „Kronikę Wimbledonu”.

Jak Polsat będzie emitował spotkania na Wimbledonie?

Na antenach Polsat Sport 1 i Polsat Sport Premium 1 będzie nadawane studio turnieju od godziny 13:00. Kanał „premium” będzie lustrzanym odbiciem Polsatu Sport 1, ale bez reklam w przerwach w grze. Na tych antenach będą spotkania z kortu centralnego. Kort numer 1 i 2 będzie dostępny na antenach Polsatu Sport 2 i 3. Mecze z 15 pozostałych kortów będą dostępne na antenach Polsat Sport Premium 3-6 PPV.

Ponadto Polsat rozszerza emisję o stronę polsatsport.pl, gdzie będzie można oglądać mecze turnieju juniorskiego z udziałem Tomasza Berkiety. Plan transmisji będzie dostępny wieczorem dnia poprzedzającego dzień turniejowy na stronie nadawcy.

Telewizja nada również pierwszy mecz Igi Świątek w turnieju za darmo na antenie otwartego Polsatu. Stacja w komunikacie nie wyklucza również emisji innych spotkań na swoich antenach. Możliwym jest więc to, że następne mecze liderki rankingu WTA oraz między innymi Huberta Hurkacza będą dostępne w Polsacie.

Kto skomentuje Wimbledon?

Zespół komentatorski Polsatu stanowić będą w tym roku Tomasz Tomaszewski, Dawia Olejniczak, Marcin Muras, Krzysztof Wanio, Filip Gawęcki, Radosław Spiak, Michał Krogulec i Maciej Łuczak. Debiutować w roli komentatorów tenisowych w Polsacie będą Adam Romański (komentator koszykówki i piłki siatkowej w stacji) oraz Jacek Jońca (były komentator tenisowy i piłkarski Telewizji Polskiej). Sprawozdawcy będą pracować w parach podczas meczów Polaków oraz od ćwierćfinałów do końca turnieju.

Polsat Sport nadaje Wimbledon od 2000 roku. Ten turniej jest 25., który jest dostępny na sportowych antenach Polsatu. W rywalizacji wezmą udział Polacy, między innymi Iga Świątek, Hubert Hurkacz, Magda Linette (gra pojedyncza) czy też Jan Zieliński (gra podwójna). Tytułów w grze pojedynczej będą bronić Czeszka Marketa Vondrousova u pań i Hiszpan Carlos Alcaraz u panów.