Mecze domowe Pogoni Szczecin w eliminacjach Ligi Konferencji w TVP. Gdzie oglądać w internecie?

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Telewizja Polska pokaże mecze domowe Pogoni Szczecin w ramach eliminacji do Ligi Konferencji Europy.

O nabyciu praw nadawca poinformował w czwartek, 29 czerwca w mediach społecznościowych. Wszystko zależy jednak od tego, ile będzie tych spotkań. TVP na pewno pokaże domowy mecz rewanżowy w czwartek, 3 sierpnia. Mecz będzie dostępny także za darmo na stronie TVP Sport.

To będzie starcie w ramach 2. rundy eliminacyjnej. Rywalem zespołu będzie Linfield FC lub KF Vllaznia, które rywalizować będą ze sobą w 1. rundzie. W sezonie 2022/2023 szczeciński zespół pokonując KR Reykjavik awansował do drugiej rundy, gdzie przegrał z kopenhaskim Broendby. Nadawca zapowiada, że w eliminacjach pokaże także inne polskie kluby.

Dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski podziękował prezesowi Pogoni za profesjonalne podejście do sprawy sprzedaży praw.

Mecze domowe w TVP – co ze starciami wyjazdowymi?

W sezonie 2022/2023 mecze wyjazdowe w ramach eliminacji pokazywało Viaplay. Na platformie można było obejrzeć między innymi spotkania wyjazdowe w eliminacjach Ligi Konferencji Pogoni Szczecin, Rakowa Częstochowa i Lechii Gdańsk.  Platforma streamingowa pokazywała ponadto na wyłączność mecze wyjazdowe Lecha Poznań w fazie grupowej oraz fazie pucharowej Ligi Konferencji Europy. Mecze domowe były dostępne zarówno w TVP, jak i w streamingu. Na ten moment nie wiadomo, czy w tym roku takie rozwiązanie także będzie miało miejsce.