Meczyki i Kanał Sportowy ujawnili szczegóły ramówki na Mundial w Katarze

  • Internet
  • Kanał Sportowy
  • Serwisy wideo
Autor: rafs

Dwa główne kanały YouTube zajmujące się piłką nożną – Meczyki i Kanał Sportowy ujawniły swoje propozycje programowe na Mundial.

Format ramówki kanału ujawniono w programie w środę, 9 listopada. Meczyki mają nadawać swoją ramówkę od godziny 9:00. Pierwszym programem będzie „Raport z Kataru”, czyli program na żywo z mobilnego studia w kraju mistrzostw świata.  Z Kataru mają nadawać Tomasz Włodarczyk i Radosław Przybysz. Godzinę później będzie nadawany „Mundialowy poranek”. W nim dziennikarze będą analizować wydarzenia poprzedniego i następnego dnia mistrzostw. Od godziny 12:00 do 20:00 portal będzie realizował studia do każdego ze spotkań turnieju. Podsumowanie dnia będzie emitowane o 22:00, a o północy program „Nocne gadki” z telefonami widzów.

Ponadto będą nadawane wywiady z piłkarzami, które nagrano w poprzednich tygodniach. Tomasz Włodarczyk szczególnie zapraszał na rozmowę z Janem Bednarkiem. Będą również programy „Dwa fotele” z rozmowami z Grzegorzem Krychowiakiem i Markiem Koźmińskim oraz vlogi i reportaże z Kataru. Ekspertami w studiu mają być Mateusz Święcicki, Filip Kapica, Marcin Gazda, Sebastian Chabiniak, Dominik Guziak, Piotr Dumanowski, Maciej Kruk (wszyscy Eleven Sports), Tomasz Urban, Paweł Grabowski (Viaplay) czy Roman Kołtoń, Bożydar Iwanow (Polsat Sport). Spośród trenerów, będą Maciej Kędziorek, Daniel Wojtasz, Bogdan Zając, Przemysław Łagożny, Maciej Makuszewski.

Plany Kanału Sportowego na Mundial

Kanał Sportowy szczegóły ujawnił podczas „zebrania zarządu” we wtorek, 15 listopada. Mateusz Borek i Krzysztof Stanowski mają nadawać z miejsca (Borek z Kataru, Stanowski z Dubaju), a Michał Pol i Tomasz Smokowski pozostaną w Warszawie. Pobyt Stanowskiego w Dubaju jest uzależniony od tego, jak daleko zajdzie Polska podczas turnieju.

Wśród ekspertów pojawią się między innymi Andrzej Twarowski, Marek Jóźwiak, Mateusz Prus, Mieszko Rajkiewicz, Marek Dragosz, Bartłomiej Rabij, a także Piotr Laboga, Wojciech Piela, Damian Gąska, Michał Zachodny, Marcin Długosz czy Dominik Piechota. W innej grupie ekspertów będą także między innymi Zbigniew Boniek, Marek Koźmiński, Wojciech Kowalczyk czy Kamil Kosowski. Kanał planuje także ekspertów TVP w Katarze jak Janusz Michallik, Jakub Wawrzyniak, Robert Podoliński, Marcin Żewłakow. Będą również obecni dziennikarze zagraniczni prezentowani na poniższych dwóch planszach. Z ekspertów zagranicznych będzie m.in. Claude Makelele, były piłkarz reprezentacji Francji.

fot. YT Kanał Sportowy/kanalsportowy.pl
fot. YT Kanał Sportowy/kanalsportowy.pl

Kanał planuje ciągłą emisję od godziny 9:30 do 24:00. Program będzie dzielony na części, podobnie jak Hejt Park 24-godzinny Krzysztofa Stanowskiego w 2021 roku. Podczas mistrzostw mają nadawać takie formaty jak „Moc Mundialu” (9:30, prowadzą Michał Pol i Przemysław Rudzki),  „Mundial non-stop” (13:00, 16:00, 19:00, prowadzą Adam Kotleszka, Dominik Piechota, Wojciech Piela), „Do boju Polsko” (14:00, prowadzi Michał Pol), oraz „Hejt Park” (22:00, prowadzi Tomasz Smokowski). Ponadto planują emisję vlogów z Kataru. Je mają nagrywać Krzysztof Stanowski („Mundialowe zero”), Mateusz Borek i Adam Sławiński. Nazwy dwóch ostatnich programów będą poddane pod decyzję widzów na Twitterze.

Ostatnie mistrzostwa świata Dariusza Szpakowskiego

Dariusz Szpakowski podczas konferencji TVP poświęconej mistrzostwom świata w Katarze ogłosił, że ten turniej będzie jego ostatnim w roli komentatora. Uzasadniał to tym, że „myśli, że to taki czas, by weszło młode, zdolne pokolenie, dające entuzjazm, że poprowadzą „Bialo-Czerwonych” do sukcesu”. Szpakowski komentuje mistrzostwa świata w mediach od 1978 roku. To będzie jego dwunasty turniej w tej roli, a dziesiąty w telewizji.