Dariusz Szpakowski żegna się z Mundialem. Turniej w Katarze będzie jego ostatnim

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Dariusz Szpakowski podczas konferencji TVP poświęconej mistrzostwom świata w Katarze ogłosił, że ten turniej będzie jego ostatnim w roli komentatora.

Podczas konferencji 71-letni Szpakowski powiedział, że Messi, Neymar czy Ronaldo nie składają deklaracji, czy to jest ostatni Mundial, a on może powiedzieć, że to jego ostatni turniej mistrzostw świata. Uzasadniał to tym, że „myśli, że to taki czas, by weszło młode, zdolne pokolenie, dające entuzjazm, że poprowadzą „Bialo-Czerwonych” do sukcesu”.

Dariusz Szpakowski podczas mistrzostw świata w Katarze ma skomentować cztery spotkania fazy grupowej. Pierwszy mecz – Brazylia – Serbia będzie sprawozdawał w czwartek, 24 listopada o godzinie 20:00. Transmisja w TVP1, TVP 4K i TVP Sport oraz w internecie.

Dariusz Szpakowski i mistrzostwa świata

Szpakowski komentuje mistrzostwa świata w mediach od 1978 roku. Wtedy skomentował pierwszy turniej w Polskim Radiu.  Z Telewizją Polską związany jest od 1983 roku. W niej od 1986 roku sprawozdaje turnieje o Puchar Świata. Mistrzostwa świata w Katarze będą 12. turniejem finałowym dla komentatora, a 10. w telewizji. Dziennikarz ponadto opowiadał widzom do tej pory o 25 finałach Pucharu Europy i Ligi Mistrzów i dziewięciu turniejach o mistrzostwo Europy. Skomentował z nich 8 finałów. W 2020 roku został odsunięty od komentarza meczu finałowego mistrzostw Europy na stadionie Wembley, zastąpił go Mateusz Borek. Dziennikarz w ostatnim roku nie komentował również spotkań reprezentacji Polski. Mecze Polaków na zmianę sprawozdawali Mateusz Borek i Jacek Laskowski. Również w Katarze doświadczony dziennikarz ma nie komentować ich poczynań.

Mundial w Telewizji Polskiej

Telewizja Polska będzie od 20 listopada przekazywać relacje z mistrzostw świata w piłce nożnej, które odbędą się w Katarze. Polski nadawca publiczny jest wyłącznym nadawcą MŚ w Polsce. Antena TVP Sport będzie od rana do wieczora przekazywać informacje oraz transmitować mecze tego turnieju. Według ramówki stacji główną poranną pozycją będzie „studio Katar”, nieraz nadawane przez dwie godziny. Innymi programami wypełniającymi ramówkę przed spotkaniami będą „Mundial na tak”, „Halo Katar”, „Mundial naj naj naj” czy „Mundial lajt”. Mecze będzie można oglądać również w jakości 4K. TVP podczas konferencji podkreśliła, że nie ma stałych par komentatorskich podczas tego turnieju.