Telewizja Polska reaktywuje TVP 4K na czas Mistrzostw Świata w Katarze

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mab

20 listopada Telewizja Polska wznowi emisję kanału TVP 4K. Stacja będzie nadawała do 18 grudnia, czyli do dnia zakończenia Mistrzostw Świata w piłce nożnej Katar 2022.

Zgodnie z udostępnioną ramówką, TVP 4K rozpocznie nadawanie 20 listopada o godzinie 15:00. Widzowie wówczas będą mogli obejrzeć studio przed ceremonią otwarcia Mistrzostw Świata. Codziennie kanał pokaże kilka meczów. W fazie grupowej TVP 4K będzie rozpoczynać nadawanie o 10:00 i transmitować trzy spotkania. Na koniec dnia, o godzinie 23:00 widzowie zobaczą powtórkę hitu dnia. Podobnie jak w 2021 roku, stacja będzie emitować reklamy.

TVP 4K – gdzie oglądać?

Wiadomo już, gdzie będzie można oglądać TVP 4K. Jak informuje Press.pl, stacja będzie dostępna w naziemnej telewizji cyfrowej na testowym multipleksie. Ponadto kanał zostanie udostępniony abonentom platform satelitarnych i operatorów kablowych, m.in.: Platformy CANAL+, Toya i AVIOS.

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Katar 2022 w TVP

Mistrzostw Świata Katar 2022 ruszą w niedzielę, 20 listopada, a zakończą się 18 grudnia. Prawa do turnieju posiada Telewizja Polska. Transmisje spotkań pojawią się w TVP1, TVP2, TVP Sport i TVP 4K. Sportowa antena nadawcy publicznego na czas Mistrzostw Świata w piłce nożnej przez cały dzień będzie emitować programy związane z turniejem.