Meksykańska telenowela „Z miłości do dziecka” w TV4

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mbog

1 lutego telewizyjna Czwórka rozpocznie emisję telenoweli „Z miłości do dziecka”. Jest to jedna z najnowszych produkcji znanej z wielu światowych hitów firmy Televisa.

Elena (Eva Cedeo) i Ernesto (Jorge Salinas) – adopcyjni rodzice sześcioletniego Nicolasa (Leonardo Herrera) – od paru lat zmagają się z białaczką chłopca. Choć stać ich na najdroższe leczenie dla dziecka, nie mogą, podobnie jak reszta rodziny, zostać dawcami szpiku, którego przeszczepu Nicolas pilnie potrzebuje. Próbując odnaleźć biologicznych rodziców Nicolasa, dowiadują się, że jego matka, Sophia wyjechała za granicę, a ojciec, Pedro (Jose Ron), znał Sophię tylko przelotnie i nawet nie wie, że zaszła z nim w ciążę, a po urodzeniu oddała dziecko do adopcji.

Pedro jest utalentowanym mechanikiem. Studiował inżynierię samochodową, ale przerwał naukę, by finansowo pomóc rodzinie, planuje jednak powrót na studia. Teraz naprawia auta wyścigowe i tuninguje samochody w warsztacie Nelsona, z którego córką, Giną (Daniela Perea), jest zaręczony. Kiedy zjawiają się u niego Ernesto i Elena, jest w szoku. Nie może uwierzyć że ma dziecko, ale w końcu, poruszony cierpieniem Eleny, daje się namówić na test DNA, który potwierdza jego ojcostwo. Poddaje się też badaniu na zgodność tkankową i bez wahania oddaje szpik do przeszczepu.

Elena i Ernesto dziękują mu, ale jednocześnie proszą, by nie wkraczał w życie Nicolasa, na co Pedro godzi się. Jednak Nicolas upiera się na spotkania z dawcą, który uratował mu życie i wraz z Eleną coraz częściej widują Pedra. Między chłopcem a jego biologicznym ojcem rodzi się coraz większa sympatia i więź, co nie podoba się Ernestowi. Elena jest zaskoczona niewdzięcznością i uprzedzeniami męża. Stopniowo zaczyna dostrzegać jego drugą twarz, przez co zbliża się do Pedra, w którym znajduje oparcie.

Meksykańska telenowela „Z miłości do dziecka” („Te doy la vida”) od poniedziałku do piątku o godzinie 16:00 w TV4, od 1 lutego.