Michał Winnicki kupuje kolejny kanał telewizyjny

  • Telewizja
Autor: rafs

Michał Winnicki kupił kolejny kanał. Tym razem chodzi o Golf Channel Polska.

W środę, 7 czerwca ogłoszono, że kanał kończy emisję z przyczyn ekonomicznych z dniem 30 czerwca br.  W piątek, 16 czerwca MWE Networks ogłosiło, że spółka MWE Media zakupiła 100% udziałów w Golf Zone sp. z o.o., czyli spółce, która nadaje Golf Channel Polska. Tym samym kanał będzie pierwszym o profilu sportowym w portfolio imperium medialnego przedsiębiorcy ze Szczecina.

Jestem niezmiernie dumny, że udało mi się bardzo szybko porozumieć z właścicielami Golf Zone i dopiąć transakcję w ciągu zaledwie kilku dni. GOLF CHANNEL POLSKA ma świetną dystrybucję u największych operatorów Polsat Box, Canal+, Netia, UPC Polska, Vectra i Multimedia, ale będziemy się starali w szybkim tempie wprowadzić go również do ofert mniejszych i średnich operatorów płatnej telewizji. Postawimy też na szerszą możliwość oglądania kanału przez Internet. W tym momencie integrujemy GOLF CHANNEL POLSKA z systemami emisyjnymi MWE Networks, a już od lipca znacznie uatrakcyjnimy jego ofertę programową. Cieszymy się także na współpracę z biurem reklamy Polsat Mediapowiedział Michał Winnicki, właściciel grupy MWE Networks.

Michał Winnicki
fot. MWE

MWE Networks chce przenieść siedzibę stacji do Szczecina. Dziennikarze i komentatorzy stacji będą mogli jednak wciąż pracować w Warszawie.  Ponadto wkrótce ogłoszone zostaną nowe składy rady nadzorczej i zarządu spółki nadającej stację.

To bardzo dobra wiadomość dla polskiego golfa i dla rynku mediów. Negocjacje z MWE Networks sfinalizowaliśmy w rekordowo krótkim czasie. Golf Channel Polska to ambitny, unikalny projekt, doskonale wpisujący się w rosnącą świadomość zdrowego trybu życia w naszym kraju. Będzie kontynuowany, dodatkowo zyskał teraz nowe możliwości jako część większej grupy mediowejpowiedział Marek Sowa, przewodniczący rady nadzorczej i współzałożyciel Golf Channel Polska.

To dla nas ogromna satysfakcja, że czas i energia stosunkowo niewielkiego zespołu entuzjastów zostały docenione. Golf Channel Polska ma nowego właściciela, jesteśmy przekonani że oznacza to nowe horyzonty dla tego wyjątkowego kanałupowiedziała Izabela Pałdyna, prezes zarządu Golf Channel Polska.

W portfolio MWE Networks od teraz będzie 16 kanałów (w tym Antena HD nadająca w MUX1, Biznes TV, Power TV, Nuta TV, Junior Music i inne). Spółka ponadto jest operatorem naziemnych multipleksów DVB-T/T2 w takich miastach, jak Wrocław, Świdnica, Jelenia Góra, Częstochowa, Tomaszów Mazowiecki, Szczecin i Katowice.

Co to Golf Channel Polska?

Kanał Golf Channel Polska powstał 18 marca 2017 roku. W swojej ramówce ma turnieje golfowe DP World Tour, European Tour, a w przeszłości emitowano walkę w cyklu PGA Tour, do którego prawa w Polsce i Europie przejęło Warner Bros. Discovery. Ponadto nadawano programy rozrywkowe, a także poradnikowe związane z golfem. Kanał jest dostępny w ofertach sieci kablowych, ale także na platformach Polsat Box czy Canal+. Głównym komentatorem stacji był Jacek Person, który od lat komentuje dyscyplinę razem ze swoim ojcem, Andrzejem.