Mikołajewska, Terlikowski, Tejchman, Salak i Balinowski poprowadzą „Popołudniową Rozmowę w RMF FM”

  • Radio
  • Grupa RMF
Autor: mbog

Od 1 września „Popołudniową Rozmowę w RMF FM” prowadzić będzie pięciu dziennikarzy: Bianka Mikołajewska, Tomasz Terlikowski, Marek Tejchman, Piotr Salak i Paweł Balinowski. Wcześniej gospodarzem tej audycji był Marcin Zaborski, który rozstał się ze stacją.

W poniedziałki wywiady poprowadzi Bianka Mikołajewska, od 5 lat wicenaczelna i szefowa zespołu śledczego OKO.press, a wcześniej dziennikarka Polityki i Gazety Wyborczej. We wtorki gospodarzem programu będzie Paweł Balinowski, reporter RMF FM związany ze stacją od 9 lat. Na środowe rozmowy zaprosi Tomasz Terlikowski, felietonista Tygodnika Solidarność, wcześniej m.in. redaktor naczelny i programowy Telewizji Republika. W czwartki audycję poprowadzi Piotr Salak, dziennikarz sportowy Canal+, TVN i TVN24, który dziennikarskie szlify zdobywał w RMF FM. Natomiast w piątki z gośćmi rozmawiać będzie Marek Tejchman, wicenaczelny Dziennika Gazety Prawnej, wcześniej dziennikarz TVN CNBC, TVN24 i TVN24 BIS.

Bardzo się cieszę, że nasze zaproszenie do współtworzenia „Popołudniowej Rozmowy” przyjęli dziennikarze z różnych redakcji, mający tak różne punkty widzenia na otaczającą nas rzeczywistość, różnie oceniający wydarzenia w kraju i na świecie. Każdy z nich ma niezwykle bogate doświadczenie dziennikarskie, co gwarantuje, że słuchacze RMF FM otrzymają codziennie ciekawą, barwną, autorską rozmowę prowadzoną z różnych perspektyw – mówi Marek Balawajder, Dyrektor Informacji RMF FM.

„Popołudniowa rozmowa” emitowana jest w dni powszednie po „Faktach RMF FM” o godzinie 18:00. Pierwsza część nadawana jest na antenie RMF FM, a kontynuacja w internetowym radiu informacyjnym – Radiu RMF24 oraz w wersji wideo na portalu RMF24.pl.

Ponadto 1 września na antenę RMF FM po wakacyjnej przerwie wróci „Poranna Rozmowa” (8:02) prowadzona już od pięciu lat przez Roberta Mazurka.

Logo RMF FM

RMF FM

Ogólnopolska stacja radiowa uruchomiona 15 stycznia 1990 roku. Początkowo retransmitowała sygnał francuskiego Fun Radio. Założycielem i pierwszym prezesem radia był Stanisław Tyczyński. Rozgłośnia nadaje w formacie AC (Adult Contemporary) – na antenie pojawiają się różne gatunki muzyki, od lat 70. po współczesne.