Siedemnasta edycja Mikołajkowego Bloku Reklamowego 6 grudnia w Polsacie

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mbog

6 grudnia o godzinie 18:45 już po raz siedemnasty zostanie wyemitowany specjalny blok reklamowy, z którego całkowity dochód jest przekazywany na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji Polsat.

Kwota, jaką Telewizja Polsat przekaże na rzecz Fundacji Polsat, zależy od ilości widzów Mikołajkowego Bloku Reklamowego. W 2019 roku specjalny blok obejrzało ponad 5 milionów widzów (średnio 4,18 mln). Do potrzebujących dzieci trafiło 1,2 miliona złotych. Podczas dotychczasowych szesnastu edycji udało się zebrać ponad 20 milionów złotych.

Od 21 listopada w Polsacie oraz stacjach Grupy Polsat będą emitowane specjalnie przygotowane ogłoszenia, zachęcające widzów do obejrzenia Mikołajkowego Bloku Reklamowego. Autorzy spotu pokazują w nich, że każdy z nas ma magiczną moc pomagania w myśl prostej zasady: im więcej będzie nas przed telewizorami, tym większą kwotę zbierzemy dla potrzebujących dzieci.

W nagraniach wzięła udział 6-letnia Maja, podopieczna Fundacji Polsat, wraz ze swoją mamą. Nie zabraknie również Świętego Mikołaja, w którego rolę w tej edycji wcielił się Piotr Gąsowski, prowadzący show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. W spotach zachęcających do obejrzenia Mikołajkowego Bloku Reklamowego biorą udział także Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat oraz Jarosław Gugała, dziennikarz Telewizji Polsat, wieloletni ambasador akcji.

Włącz Polsat, 6 grudnia o 18:45. Ten prosty gest już od 17 lat ma niesamowitą moc. Dzięki niemu Fundacja Polsat może wspierać m.in. leczenie i rehabilitację swoich podopiecznych. Za tę ogromną pomoc dziękujemy wszystkim widzom, którzy co roku tak licznie zasiadają przed telewizorami by obejrzeć Mikołajkowy Blok Reklamowy. W tej edycji mamy drobną zmianę, nasz etatowy Mikołaj – Pan Krzysztof Kowalewski, który jest z nami od samego początku, wybrał się na krótki „urlop”. Ale znalazł idealne zastępstwo, swojego przyjaciela, Piotra Gąsowskiego – mówi Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat.

Kampania została zrealizowana przez Telewizję Polsat. Producentem spotów jest Krzysztof Hansz, a reżyserem – Maciej Kozłowski. Animacje do głównego spotu przygotowało Studio Produkcyjne Orka.