Miniserial „Duchy z Enfield” w Epic Drama

  • Telewizja
Autor: mbog

31 października Epic Drama rozpocznie emisję nowego miniserialu „Duchy z Enfield”. Trzyczęściowa produkcja oparta jest na zdarzeniach opisanych przez Guya Lyona Playfaira w książce „This House is Haunted”.

Wydarzenia miały miejsce w pozornie zwyczajnym domu w Enfield w 1977 roku, zamieszkiwanym wówczas przez samotną matkę z czwórką dzieci. Działy się tam niesamowite rzeczy, które wykraczały poza ludzkie wyobrażenia.

Akcja tego brytyjskiego serialu toczy się jesienią 1977 roku. Pewnej nocy Peggy Hodgson, po tym jak położyła swoje dzieci do łóżka, słyszy w domu niepokojące dźwięki. Idzie na górę, aby zorientować się, skąd dobiegają hałasy. Wtedy dzieci – Margaret i Janet – opowiadają jej historię o komodzie, która w niewytłumaczalny sposób przesunęła się po pokoju.

Wkrótce śledztwo rozpoczyna Maurice Grosse, specjalista zajmujący się badaniem zjawisk nadprzyrodzonych, który dostaje zgłoszenie od rodziny. Na miejsce przybywa również Guy Lyon Playfair – doświadczony badacz zjawisk paranormalnych. Początkowo podchodzi on do sprawy z nutą sceptycyzmu. Jednak obaj wraz z Grossem starają się rozwikłać zagadkę niezwykłych wydarzeń i pomóc młodej Janet Hodgson, która najdotkliwiej doświadcza obecności ducha.

W serialu występują między innymi Rosie Cavaliero, Eleanor Worthington Cox, Timothy Spall i Matthew Macfadyen.

Premiera nowego miniserialu „Duchy z Enfield” na kanale Epic Drama w sobotę, 31 października o godzinie 21:30.