„Misja skarb 2” we wrześniu w Fokus TV

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mbog

Jesienią telewizja Fokus TV pokaże drugi sezon serialu własnej produkcji „Misja skarb”. Trójka eksploratorów poszuka śladów bitwy pod Konarami oraz zaginionego amerykańskiego bombowca.

„Misja Skarb” to rozrywkowy serial telewizji Fokus TV. Jest on skierowany do pasjonatów historii, jej eksploratorów, poszukiwaczy tajemnic i odkrywców spiskowych mitów. Program prowadzą: Dawid – właściciel firmy budowlanej; Kiler – inspektor metra warszawskiego, artysta ślusarz oraz Cichy – dziarski sołtys, zapalony nurek.

W drugim sezonie trójka eksploratorów natrafi m.in. na ślad rzymskiego cmentarzyska w województwie świętokrzyskim. Ponadto, wyposażeni w najnowocześniejszy sprzęt, będą podążać śladami Józefa Piłsudskiego w regionie Sandomierskim, gdzie w 1915 roku odbyła się bitwa pod Konarami. Trio uda się także do miejsca, gdzie prawdopodobnie rozbił się amerykański bombowiec podczas II wojny światowej. Będą przekopywać ziemię w lesie obok Strzyżowa w poszukiwaniu tajemniczych ładunków zakopanych przez hitlerowskie oddziały.

Eksploratorzy spróbują również odkryć tajemnicę piętnastowiecznego, dzisiaj już niemal zapomnianego, pałacowego kompleksu w Gorzanowie. Przebadają miejsce bitwy między wojskami niemieckimi i radzieckimi w okolicach Sandomierza, w nadziei, że znajdą czołg. Ruszą też śladami bitwy pod Kruszyną, która odbyła się w 1863 roku i rzekomego złota ukrytego w okolicy.

Nowy sezon serii „Misja skarb” będzie można oglądać w niedziele o godzinie 20:00 w Fokus TV, od 8 września.