Mecze reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn podczas Mistrzostw Europy w Telewizji Polskiej

rafs

Telewizja Polska pokaże wszystkie mecze reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn. Część spotkań, w tym faza finałowa tego czempionatu, odbywa się w Polsce.

O nabyciu praw do transmisji przez TVP poinformował w środę, 1 września na Twitterze dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski. Dzień wcześniej Telewizja Polska pokazała mecz ćwierćfinałowy Polek z Turczynkami podczas Mistrzostw Europy. Wcześniejszych spotkań kobiecej reprezentacji widzowie nie mogli obejrzeć w TVP.

 

Plan transmisji meczów reprezentacji w TVP

Reprezentacja Polski zagra swoje mecze w Krakowie w grupie A. Rywalami będą Portugalia, Serbia, Grecja, Belgia i Ukraina. W przypadku awansu do fazy pucharowej, Polacy zagrają dwa mecze w Gdańsku, a w półfinałach i meczu o 3. miejsce lub w finale w Katowicach w Spodku.

Pierwszy mecz Polaków odbędzie się w czwartek, 2 września o godzinie 17:30. Rywalem będzie reprezentacja Portugalii. Transmisja spotkania w TVP1, tvpsport.pl oraz w aplikacji mobilnej. Telewizja Polska w telewizyjnej Dwójce pokaże mecze z Serbią (4.09, 20:30), Belgią (6.09, 20:30) i Ukrainą (8.09, 17:30). Spotkanie przeciwko Grecji (5.09, 20:30) zostanie nadane w TVP Sport oraz w Internecie.

Wszystkie mecze na antenach Polsat Sport

Oficjalnym polskim nadawcą Mistrzostw Europy siatkarzy jest Telewizja Polsat. Wszystkie mecze pokażą kanały Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News. Transmisje dostępne będą także w Polsat Box Go (wcześniej IPLA TV) oraz na Polsatsport.pl.