Studio TVP - siatkówka

Telewizja Polska pokaże ćwierćfinałowy mecz polskich siatkarek na Mistrzostwach Europy

mbog

31 sierpnia telewizyjna Dwójka będzie transmitować ćwierćfinałowy mecz Mistrzostw Europy w siatkówce kobiet. Reprezentacja Polski zmierzy się z Turczynkami.

W 1/8 finału polskie siatkarki pokonały reprezentację Ukrainy. Po dwóch dniach przerwy Polki powalczą w Bułgarii o awans do półfinału z Turcją. Tam zwycięzca zmierzy się z wygranym w spotkaniu Serbia – Francja.

Początkowo mecz Polska – Turcja miał być transmitowany na antenie Polsat Sport (studio od około godziny 18:30) oraz w ogólnodostępnej telewizji Super Polsat. Za komentarz na antenach Telewizji Polsat odpowiedzialni będą Adrian Brzozowski i Maciej Jarosz. Jednak 31 sierpnia dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski poinformował, że Telewizja Polska pozyskała prawa do tego spotkania. Nadawca pokaże reprezentację Polski na antenie TVP2. Mecz skomentują Jacek Laskowski i Natalia Bamber-Laskowska. Początek spotkania Polska – Turcja o godzinie 19:30.

Portal tvpsport.pl poinformował, że Telewizja Polska – w przypadku awansu – pokaże również kolejne spotkania reprezentacji Polski.

Polki bez transmisji w ogólnodostępnej telewizji

18 sierpnia rozpoczęły się Mistrzostwa Europy siatkarek 2021. Dzień później Polki zmierzyły się z reprezentacją Niemiec. Spotkanie to, mimo że jest uznane za „ważne wydarzenie” (konieczność transmisji w ogólnodostępnej telewizji), można było obejrzeć tylko na antenie Polsat Sport. „Otwarty” kanał Super Polsat następnego dnia retransmitował ten mecz. Pokazywał też kolejne spotkania z udziałem reprezentacji Polski.