Studio po meczu Niemcy - Polska

Mecz Niemcy – Polska bez transmisji na ogólnodostępnej antenie

mbog

18 sierpnia rozpoczęły się Mistrzostwa Europy siatkarek 2021. Dzień później swój pierwszy mecz zagrały Polki, ich rywalem była reprezentacja Niemiec. Spotkanie było transmitowane tylko w Polsat Sport.

Zgodnie z rozporządzeniem KRRiT z 2014 roku, mecze z udziałem reprezentacji Polski w mistrzostwach świata i Europy w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn muszą być transmitowane w programie ogólnokrajowym. Właściciel Polsat Sport, kanału transmitującego mecz, posiada kilka anten o zasięgu ogólnokrajowym dostępnych bez dodatkowych opłat, m.in. Polsat, Super Polsat, TV4 i TV6.

Ustawa o radiofonii i telewizji dopuszcza również przypadek, w którym właściciel praw udostępnia sygnał innemu nadawcy. W 2018 roku Telewizja Polska poinformowała o zakupie licencji na pokazywanie spotkań siatkarek i siatkarzy. Umowa miała dotyczyć między innymi trzech edycji Ligi Narodów, a także dwóch turniejów mistrzostw Europy kobiet i mężczyzn (2019 i 2021 rok). Telewizja Polska nie umieściła spotkań siatkarek w ramówce.

Kolejne spotkanie Polek w ramach ME 2021 – mecz przeciwko Grecji w piątek, 20 sierpnia o godzinie 19:30. Transmisja w Polsat Sport, a także w ogólnodostępnej telewizji Super Polsat.