Mistrzostwa Świata SuperEnduro FIM do 2021 roku w nc+

  • Telewizja
  • Platforma Canal+
Autor: mnie

Platforma nc+ nabyła prawa do Mistrzostw Świata SuperEnduro FIM na lata 2019-2021. Transmisje z zawodów będą emitowane w kanałach sportowych nc+. Pierwsza runda nowego sezonu odbędzie się 8 grudnia w Krakowie.

Halowe, motocyklowe Mistrzostwa Świata SuperEnduro FIM są rozgrywane od 2009 roku. Najbardziej utytułowanym zawodnikiem w tej serii jest Tadeusz Błażusiak. Polski motocyklista zdobył do tej pory sześć tytułów z rzędu (2010-15). W ostatnim sezonie zajął trzecie miejsce, a zwyciężył Amerykanin Cody Webb.

– SuperEnduro to najbardziej dynamiczna, dzika i nieprzewidywalna dyscyplina motorsportu na świecie. Kiedy na starcie staje kilkunastu największych na tej planecie od jazdy po wszystkim, którzy rzucają się w wyścigową wojnę po przeszkodach, poziom adrenaliny wśród kibiców przekracza wszelkie dopuszczalne normy. Trasa upstrzona jest najbardziej wymyślnymi przeszkodami – skokami, mostkami, potężnymi oponami, basenami z wodą, kłodami drewna, betonowymi kręgami i ostrymi jak brzytwa kamieniami. Każdy wyścig jest walką z rywalami, z czasem i swoimi słabościami. To skrajnie spektakularny sport, w którym do końca niczego nie można być pewnym. Tadeusz Błażusiak jest niekwestionowanym dominatorem SuperEnduro i wielkim ambasadorem polskiego motorsportu w świecie. Obecność jego i pozostałych Polaków gwarantuje wielkie emocje podczas każdej rundy – mówi dziennikarz nc+ Tomasz Dryła.

Sobota, 8 grudnia
19:00, Mistrzostwa Świata SuperEnduro FIM, Kraków 2018; nSport+
Komentarz: Tomasz Dryła, Sergiusz Ryczel