Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym w Eurosporcie 1 i w Playerze

  • Internet
  • Telewizja
  • Serwisy wideo
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

Od 19 do 26 września we Flandrii rozgrywane będą mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym. W tym roku jedno z najważniejszych wydarzeń w kolarskim kalendarzu będzie obchodzić setne urodziny. Transmisje wszystkich wyścigów w Eurosporcie 1 i w serwisie player.pl

Podczas mistrzostw świata we Flandrii kolarze i kolarki będą rywalizować w jeździe indywidualnej na czas, sztafetach mieszanych oraz wyścigach ze startu wspólnego w kategoriach juniorów, U23 oraz elity. W składzie elity mężczyzn znaleźli się Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś, Maciej Bodnar, Łukasz Owsian, Stanisław Aniołkowski i Cesare Benedetti. Z kolei wśród kobiet zobaczymy Katarzynę Niewiadomą, Martę Lach, Karolinę Karasiewicz, Aurelę Nerlo, Martę Jaskulską i Karolinę Kumięgę.

Mistrzostwach świata 2021 rozpoczną się w niedzielę od jazdy indywidualnej na czas elity mężczyzn. Czasówki elity kobiet, kolarzy do lat 23, juniorów i juniorek potrwają do wtorku. W środę odbędzie się rywalizacja sztafet mieszanych. Natomiast od piątku do niedzieli zaplanowano wyścigi ze startu wspólnego. W sobotę i niedzielę odbędą się wyścigi elity.

Eurosport 1 i serwis player.pl pokażą na żywo każdy wyścig podczas mistrzostw świata. Rywalizację o tęczową koszulkę i medale skomentują Tomasz Jaroński, Dariusz Baranowski, Adam Probosz, Igor Błachut, Stanisław Brzósko i Karol Dziambor.