Monika Andrzejczak poprowadziła ostatni serwis informacyjny w TVP Matyszkowicza

  • TVP
Autor: mab

20 grudnia Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odwołał Mateusza Matyszkowicza, Prezesa TVP. Wraz ze zmianą na stanowisku zaprzestano nadawania normalnego programu w TVP Info i serwisów informacyjnych w innych kanałach spółki.

Ostatni standardowy program informacyjny nadano o godzinie 10:40. Była to „Panorama” w trakcie przerwy w programie „Pytanie na śniadanie”. Informacje z kraju i ze świata przedstawiła Monika Andrzejczak, która wcześniej zajmowała się prezentowaniem prognozy pogody, a od piątku, 20 października prowadziła wydania boczne serwisu Dwójki.

Panorama TVP2
fot. TVP

Pierwszą informacją w „Panoramie” była uchwała Sejmu w sprawie mediów publicznych. Materiał na ten temat przygotowała Wiktoria Wiśniewska. W relacji pojawiły się wypowiedzi m.in. Jarosława Kaczyńskiego i Piotra Glińskiego, a także oświadczenie Andrzeja Dudy.

Następnie zaprezentowano wieści ze świata. Pojawiła się relacja o trzęsieniu ziemi w Chinach, wojnie w Ukrainie i zmianach dotyczących imigrantów we Francji. Monika Andrzejczak poinformowała też o akcjach CBŚP i badaniach śląskich naukowców dotyczących chorób oka. Na koniec pokazano pokaz świateł na Manhattanie.

Główne wydanie „Panoramy” o 18:00. Będzie Agnieszka Oszczyk. Dobrego dnia – zakończyła Monika Andrzejczak.

Panorama TVP
fot. TVP

Zmiany w TVP

20 grudnia Bartłomiej Sienkiewicz odwołał prezesów TVP, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej. Minister w swojej decyzji powołał się na Kodeks spółek handlowych. W TVP Info do godziny 11:17 było nadawane wydanie specjalne w sprawie zmian w TVP, retransmitowane w TVP1. Następnie sygnał obu stacji przerwano, a po reklamach kanał informacyjny nadawał zgodnie ze standardową ramówką TVP1.