Monika Borzym z własną audycją w piątkowe wieczory w Radiu Nowy Świat

  • Radio
Autor: mtom

Monika Borzym, wokalistka jazzowo-soulowa od piątku, 30 lipca będzie prowadzić autorską, cotygodniową audycję muzyczną w Radiu Nowy Świat – „Muzyczny gabinet terapeutyczny”..

fot. Radio Nowy Świat

Jak zapowiada artystka, motywem przewodnim jej programu będą emocje w muzyce, a nie jej techniczne aspekty.

Im jestem starsza, tym jest to dla mnie ważniejsze. Chciałabym prezentować taką muzykę, która na mnie samej robi wrażenie. Taką, która albo pomaga wyjść z doła, albo kiedy jestem w super nastroju, to mi go podbija – takie zabiegi psychologiczno-muzyczne – mówiła na antenie Radia Nowy Świat nowa prowadząca.

Autorska audycja to kontynuacja współpracy Borzym z Radiem Nowy Świat. 9 lipca miała miejsce premiera piosenki  „Tango Nowy Świat” w której zaśpiewała wspólnie z Kubą Badachem, Wojciechem Waglewskim i Zbigniewem Zamachowskim.

Monika Borzym edukację muzyczną rozpoczęła już w 1998 r. w Szkole Muzycznej I st. Brillante w Warszawie. Następnie uczyła się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina, u Emiliana Madeya. W latach 2005-2006 przebywała w Stanach, gdzie kontynuowała edukację w John Hersey High School w miejscowości Arlington Heights w stanie Illinois. W 2020 roku ukazał się najnowszy projekt płytowy Moniki Borzym – „Monika Borzym śpiewa stare piosenki”. „Ty Tu, Ja Tam tango” to z kolei efekt współpracy z Arturem Andrusem, czyli muzyczno-satyryczna opowieść o kontaktach międzyludzkich w czasach pandemii. W teledysku zatańczyli na odległość Artur Andrus i Joanna Kołaczkowska.