Motowizja na dłużej z NASCAR

  • Telewizja
Autor: rafs

Motowizja przedłużyła prawa do serii pucharowej NASCAR. Pierwszy wyścig już 19 lutego.

W ostatnich tygodniach nie było wiadomo, czy seria nadal będzie emitowana w stacji. Motowizja nie pokazała wyścigu przedsezonowego „Busch Light Clash” w Los Angeles Memorial Coliseum. W poniedziałek, 13 lutego Motowizja opublikowała komunikat informując, że prawa do NASCAR Cup Series zostały przedłużone na dwa następne sezony.

Od 2016 roku prawa do wyścigów posiada Motowizja, początkowo na trzy sezony. Następnie prawa przedłużono na lata 2019-2020. W 2021 roku stacja pokazywała wyścigi NASCAR dopiero od maja z uwagi na komplikacje związane z pozyskaniem praw. Sezony 2023 i 2024 będą ósmym i dziewiątym na antenie Motowizji. Wyścigi komentować będą Szymon Tworz, Michał Budziak, a także Krzysztof Woźniak i inni eksperci stacji. NASCAR jest drugą najchętniej oglądaną pozycją programową w Motowizji. Wyprzedzają je tylko rajdy WRC.

Wyścigi NASCAR Cup Series stanowią integralną część historii Motowizji. Seria ta towarzyszy nam niemalże od powstania kanału i na przestrzeni lat zyskała niezwykle mocno na popularności. Jestem przekonany, że czekają nas kolejne wspaniałe sezony, które zobaczycie na żywo tylko w Motowizjikomentuje Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

75. sezon NASCAR – co w nim?

Sezon 2023 jest 75. w historii federacji. W serii pucharowej będzie 36 wyścigów, 28 fazy zasadniczej i 8 w fazie play-off.

75. rocznica powstania organizacji NASCAR to dla włodarzy serii niezwykle ważny moment. Cały rok będzie pełen świętowania i pokazywania nie tylko wspaniałej historii wyścigów NASCAR, ale także tego, co osiągnięto w ostatnich latach. Samochody nowej generacji, wyścigi zacięte i wyrównane jak nigdy, dotarcie do nowych grup fanów i wprowadzenie szeregu ciekawych obiektów do kalendarza. To wszystko będzie procentowało w najbliższych latach i z pewnością zapewni nam wiele niezapomnianych sportowych emocji. Cieszę się, że wszystko to widzowie Motowizji będą mogli śledzić na żywo – mówi Szymon Tworz.

W NASCAR Cup Series możliwe jest to, aby lidera grupy czterdziestu aut od kierowcy zajmującego ostatnie miejsce dzieliły mniej niż 4 sekundy albo wyprzedzenie pięciu rywali w ostatnim zakręcie. Te wyścigi uczą nas, że należy oczekiwać niespodziewanego. Nie mogę doczekać się Daytony 500 i kolejnych wyścigów. Mam nadzieję, że tak samo jak Państwo!dodaje Michał Budziak

Rywalizacja rozpocznie się w niedzielę, 19 lutego od prestiżowego wyścigu Daytona 500. Transmisja w Motowizji od godziny 20:30. W następną niedzielę odbędzie się wyścig na torze Auto Club Speedway w Kalifornii,  a transmisja z niego rozpocznie się o godzinie 21:30. Stacja ponadto planuje emisję podsumowań rundy we wtorki o 22:20.

Gdzie oglądać Motowizję?

Motowizję można oglądać w ramach sieci kablowych i platformy Orange oraz satelitarnej Canal+. Stacja również jest dostępna w ramach internetowych platform streamingowych jak Player czy WP Pilot. Aby oglądać Motowizję, należy wykupić dostęp. Stacja nie jest dostępna za darmo.