Motowizja pokaże w 2024 roku wyścigi z Robertem Kubicą

  • Telewizja
Autor: rafs

Nowe prawa transmisyjne na antenie Motowizji.

Motowizja pozyskała prawa do pokazywania w sezonie 2024 wyścigi European Le Mans Series. W ramach cyklu zaplanowano 6 wyścigów – na torze Catalunya, Paul Ricard, Imola, Spa, Mugello i Algarve. Oprócz ELMS, Motowizja ma nadawać także wyścigi serii towarzyszącej Michelin Le Mans Cup.

Polskie akcenty w sezonie 2024 European Le Mans Series

Do ELMS w przyszłym roku powróci Robert Kubica. Mistrz serii z 2021 roku w klasie LMP2 będzie łączył starty w Hypercarze zespołu AF Corse w World Endurance Championship z rywalizacją w kategorii LMP2 z ekipą ORLEN Team AO by TF.  Aż trzy prototypy, dwa LMP2 i jeden LMP3, wystawiać będzie Inter Europol Competition. Zespół z bazą w podwarszawskim Małopolu rywalizuje w cyklu od 2016 roku. W minionym sezonie Inter Europol Competition odniosło największy sukces w swojej historii, wygrywając klasę LMP2 w najważniejszym wyścigu endurance roku – 24h Le Mans. Na polskiej licencji wystawi również po jednym aucie w LMP2 i LMP3 Team Virage.

W Motowizji wyścigi zawsze miały szczególne miejsce. Naszą misją jest pokazywać najciekawsze serie oraz starty polskich kierowców i zespołów. European Le Mans Series perfekcyjnie wpisuje się w tę strategię. Sezon 2024 na antenie Motowizji zapowiada się fantastycznie: planujemy jeszcze kilka niespodzianek, o których dowiecie się w najbliższych miesiącachmówi prezes Motowizji, Krzysztof Mikulski.

Motowizja we wtorek, 19 grudnia i w następny wtorek, 26 grudnia wyemituje podsumowania wyścigów Asian Le Mans Series na torze Sepang. Odbyły się one na początku grudnia. Ich emisja jest planowana na godzinę 23:25.

European Le Mans Series – gdzie transmisje były do tej pory?

European Le Mans Series do sezonu 2023 nadawano z polskim komentarzem na antenie Sportklubu. W sezonie 2021 wyścigi były dodatkowo emitowane na kanałach Canal+Sport. Dodatkowo, bez geoblokady transmisje ELMS były dostępne również na YouTube serii. Tam do wyboru był francuski i angielski komentarz.

Motowizja w ofercie Polsat Box i Polsat Box Go – jak odbierać?

1 grudnia Motowizja dołączyła do oferty platformy Polsat Box i serwisu streamingowego Polsat Box Go. Kanał jest dostępny w pakiecie L, także w Netii. Do 7 stycznia 2024 roku Motowizję będzie można w ramach „otwartego okna” oglądać za darmo także w innych pakietach platformy. W Polsat Box Go będzie on dostępny za 40 złotych miesięcznie w pakiecie Polsat Box Go Sport.