MTV przypomina archiwalne występy i programy z udziałem gwiazd

  • Telewizja
Autor: mbog

Wybrane stacje z grupy ViacomCBS w maju rozpoczęły emisję specjalnego urodzinowego cyklu dokumentalnego „Moje życie z MTV”. W sierpniu telewizja MTV Live przypomni archiwalne występy „MTV Unplugged” oraz program „Diary”.

W serii „Moje życie z MTV” („My Life on MTV”) nadawca przybliży widzom archiwalne materiały dotyczące gwiazd i różnych okresów w muzyce rozrywkowej. Prezentuje historię poprzez zmontowane nagrania z anten grupy MTV. Dotychczas w Polsce pokazano odcinki m.in. o Backstreet Boys, Coldplay, Britney Spears i *NSYNC. Program można oglądać w MTV Polska i MTV Live (w języku angielskim).

MTV Live przypomni w sierpniu występy na żywo gwiazd muzyki pop i rock. Widzowie stacji zobaczą między innymi koncert zespołu Nirvana, który został nagrany 18 listopada 1993 roku. W ramach archiwalnych nagrań z cyklu „MTV Unplugged” pojawią się również występy gwiazd, takich jak Pearl Jam (rok 1992), Lenny Kravitz (1994) i Alanis Morissette (1999).

Stacja pokaże również serię „Diary”, która była nagrywana na początku XXI wieku. Program prezentuje życie gwiazd, zarówno prywatne jak i zawodowe. Widzowie MTV Live zobaczą „pamiętnik” między innymi Enrique Iglesiasa, Celine Dion, Christiny Aguilery i Eve.

Lata zerowe w MTV 00s

W sierpniu stacja VH1 Europe zmieni nazwę oraz format muzyczny. Nowy kanał nazywać się będzie MTV 00s i emitować będzie wyłącznie teledyski, które powstały na początku XXI wieku. W ofercie stacji znajdą się takie pasma jak: „2 4 1 Hits”, „Rock’n’Roll Anthems”, „Dancefloor Fillers” oraz „Get the Party Started”.

40 lat MTV

Telewizja MTV ruszyła 1 sierpnia 1981 roku w Stanach Zjednoczonych. W kolejnych latach ruszały lokalne wersje tego kanału, w tym również MTV Polska. Stacja w tym roku obchodzi 40-lecie istnienia. W związku z jubileuszem nadawca planuje odświeżyć identyfikację wizualną.

Jak poinformował portal Satkurier.pl, 2 sierpnia stacje muzyczne grupy MTV zyskają nowe loga. W Polsce planowana zmiana ma dotyczyć kanałów MTV, MTV Live, MTV Hits i Club MTV. Logotyp został uproszczony. Ponadto, podobnie jak jest teraz, każda ze stacji z grupy ma inny dominujący kolor w symbolu graficznym.