MTV zbada sprawy zaginięć i śmierci młodych ludzi w programie „True Life Crime UK”

  • Telewizja
Autor: mbog

7 lipca MTV Polska rozpocznie emisję nowej serii „True Life Crime UK”. W programie prowadząca, Linda Adey opisuje tragiczne historie dotyczące młodych osób.

Linda Adey jest aktorką i dziennikarką. W ostatnich latach zajmowała się przede wszystkim tematyką społeczną w BBC. Przygotowywała produkcje opowiadające m.in. o młodych osobach i rasizmie. Prowadziła również audycję w BBC Radio 1 opowiadającą o ludziach i prawdziwych historiach – „The Next Episode”.

Linda Adey
Linda Adey – fot. MTV

Dziennikarka w nowym programie „True Life Crime UK” prześledzi ostatnie chwile życia młodych ludzi. W trakcie swojego śledztwa odkryje szokujące fakty, które rzucą nowe światło na sprawę. W pierwszym odcinku widzowie zobaczą historię 17-letniej Jayden Parkinson. Zniknęła ona bez śladu z hostelu w Oksfordzie na kilka dni przed Bożym Narodzeniem. Linda Adey poszuka odpowiedzi na pytanie: czy młoda dziewczyna wpadła w nieciekawe towarzystwo, czy też stała się ofiarą przestępstwa.

Zbadałam tragiczne historie czterech młodych osób, aby podzielić się ze światem ich imionami, by nie zostały zapomniane. Mam nadzieję, że uczczę ich pamięć, a jednocześnie rzucę światło na okrucieństwo. Życie bohaterów zostało zbyt szybko odebrane – napisała Linda Adey na Twitterze.

Seria „True Life Crime UK” będzie emitowana w piątki o godzinie 22:00 w MTV Polska, od 7 lipca. Pierwszy sezon liczy 4 odcinki.