Ruszyła telewizja Nick Music. Kanał zastąpił MTV Music 24

  • Telewizja
Autor: mbog

1 czerwca o godzinie 6:00 wystartował kanał Nick Music. Stacja jest kierowana do dzieci i młodzieży.

W ofercie stacji znajdują się teledyski artystów, którzy są popularni wśród młodych osób. Na antenie Nick Music emitowane są piosenki między innymi: Harry’ego Stylesa, Nialla Horana i Charliego Putha. Nie brakuje również hitów znanych z TikToka, takich jak „Savage Love” i „Banana”. Kanał, podobnie jak jego poprzednik, nie emituje reklam i plansz sponsorskich.

Nick Music jest dostępny w ofertach platform satelitarnych i sieci kablowych na pozycji dotychczas wykorzystywanej przez MTV Music 24. Stacja ta ruszyła 3 marca 2020 roku, zastępując wówczas MTV Music. Emitowała przede wszystkim popularne na świecie teledyski, które ukazały się w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

W sierpniu ruszy MTV 00s

ViacomCBS, nadawca kanałów MTV, planuje w sierpniu zmienić nazwę i format muzyczny kanału VH1 Europe – wynika z informacji portalu Satkurier.pl. Nowa stacja ma się nazywać MTV 00s i emitować wyłącznie muzykę z pierwszej dekady XXI wieku. W październiku 2020 roku uruchomiono kanały MTV 80s i MTV 90s. Wówczas też zmodyfikowano playlistę i ramówkę VH1 Europe – częściej prezentowano teledyski z lat zerowych, m.in. w pasmach „Songs of the Century!” i „We Love the: 00s”.